folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Excel Hakkında Bilgisi Olanlar Bakabilir Mi ?

Excel Hakkında Bilgisi Olanlar Bakabilir Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Derin Meva
    rebelpower
    rebelpower's avatar
    Erkek

arkadaşlar selamlar,

excelde daha önce baskısı yapılmış olan bir a4 kağıdın üzerine çıktı almam gerekiyor teklif formu, irsaliye, fatura gibi ne yaptıysam ilgili yazıyı ilgili yere denk getiremiyorum bunu bir kolayı varmıdır ?

Yaptığım şeyi söyleyeyim o formu tarayıcıda taratıp excele aldım, sonrasında sayfa kenar boşluklarını sıfırladım, sonra taradığım formun saydamlığını düşürüp yazıları denk gelecek yerlere oturttum çıktıyı aldım kimi yer denk geldi kimi yer gelmedi denk gelmeyeni düzelteyim derken denk gelen yerde bozuldu. Sabahtan beri bununla uğraşıyorum. Fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

corel tarzı programlarla yapabilirim bunu ancak orada anlık yazıp silmem gerekiyor. Ben formüllerle yazılar gelip gitsin hem teklif hem fatura vs istediğim sayfaya istediğim bilgi ulaşsın istiyorum bu yüzden excelde yapmam şart.  

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Sayfa boyutunu a4 ün boyutuna göre ayarla.

Bunu en guzel word uzerinde yapabilirsin.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Derin Meva
    rebelpower
    rebelpower's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

ayarladım oda olmuyor :( Word üzerinden yaptığımda istediğim şeyler olmayacak ama örneğin ben fiyat gireceğim iskonto kdv vs hepsini ayarlaması gerekiyor wordun böyle bir imkanı yok sanıyorum :(

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jinpachi
    Jinpachi's avatar
    Erkek
    rebelpower bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

ayarladım oda olmuyor :( Word üzerinden yaptığımda istediğim şeyler olmayacak ama örneğin ben fiyat gireceğim iskonto kdv vs hepsini ayarlaması gerekiyor wordun böyle bir imkanı yok sanıyorum :(

Word'de hesap zor ama nesne ekleme bölümünde Excel seçeceğini seçip word üzerine gömülü Excel sayfası ile çalışabilirsin. İşini tam olarak görür mü bilemiyorum ama denenebilir...

Yaşa, Öl...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cicosz
    cicosz's avatar
    Erkek

Sağ altta yakınlaştırma çubuğunun solunda sayfa düzeni var hacı. Ona tıklayınca kağıdı cm cinsinden gösterir. Elindeki çıktıya göre kenar boşluklarını ayarlayıp değiştireceğin yerleri çıktıdan cetvelle ölçüp excelde nereye denk geldiğini rahatça görebilirsin. Belirlediğin hücrelere kenarlık ekleyip normal moda dönebilirsin. Yazdırırken de kenarlıkları yazdırmadın mı olay tamamdır.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hatayi
    hatayi's avatar
    Erkek

İlkel bir yöntem olacak ama eline 30 cm cetvel ve A4'ü alıp monitor üzerinden olcerek tutturabilirsin.

Tarikat-ı Aliyyeyi Tahribadiyye
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek
    cicosz bunu yazdı

Sağ altta yakınlaştırma çubuğunun solunda sayfa düzeni var hacı. Ona tıklayınca kağıdı cm cinsinden gösterir. Elindeki çıktıya göre kenar boşluklarını ayarlayıp değiştireceğin yerleri çıktıdan cetvelle ölçüp excelde nereye denk geldiğini rahatça görebilirsin. Belirlediğin hücrelere kenarlık ekleyip normal moda dönebilirsin. Yazdırırken de kenarlıkları yazdırmadın mı olay tamamdır.

aynen...

tek yöntemi bu ...

resim gerekirse onu da ben eklemiş olayım ...

radres tarafından 13/Tem/20 18:51 tarihinde düzenlenmiştir

valar morghulis ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

çok emin değilim ama, Excell'de basılacak Bölgeyi temsil eden Sayfa Sınır'ını  gösteren Kırmızı renkte 4kenarda, Sınır Çizgi'leri  gözükmeliydi. 

yine aynı şekilde, sayfa kenarlarında Cm ve/veya İnch cinsi'nden Cetvel'lerin de göründüğü bir ayarı olması lâzım, Excell'in. nereden yapılıyor bilmiyorum. 

(yukarıda yazmış ^^D` )

RitmFarbRacourci tarafından 13/Tem/20 20:05 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grpngy
    grpngy's avatar
    Erkek

ayni seyi bende kendim yaptim. matbaya fatura bastirttim. daha sonra excele oturdum gerekli formulleri yazdim. ve deneme yanilmayla cozdum bu isi.

oncelikle excelde yapman gereken hucreleri birlestirerek faturana benzer bir sayfa olustur. sonrada baski la temiz kagida ve cam gibi yada isiga tutarak ustuste cakistirarak bak ona gore hucreleri kaydir ayarla. e template olarak kaydet. 10-15 belkide 30 deneme sonra oturtuyorsun tam yerine. ve sonra cok rahat ediyorsun.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Hocam tam düzeni sağlamak için biraz A4 harcayacaksın deneme yanılma yolu ile. Uzun zaman önce yapmıştık biraz uğraştırıyor.

Syntax error..
Toplam Hit: 1127 Toplam Mesaj: 10
excel office print office