folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Excel VBA Internet Explorer Etkileşimi Yardım

Excel VBA Internet Explorer Etkileşimi Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Slm müridler,

VBA da yeniyim ve IE kullanarak işlemler yapak istiyorum fakat 2 sorunum var.

Sub ie()

Dim ie As Object
    Set ie = CreateObject("InternetExplorer.Application")

Dim doc As HTMLDocument

With ie
        .Visible = True
        .navigate "https://b"
    Do While .busy
        DoEvents
    Loop

Do While .readystate <> 4
        DoEvents
    Loop
    'login button click
    .document.forms(0).submit
    Do While .busy
        DoEvents
    Loop

Do While .readystate <> 4
        DoEvents
    Loop
    Application.Wait (Now + TimeValue("00:00:03"))

doc.getElementById ("sd6")

son satıtırda şu uyarıyı veriyor: "Run time error 91

object variable or with block variable not set. IEden baktığım zaman sd6 id olarak var fakat bulamıyor sanırım.

bir diğer sorun ise;

son satırı silip

Set doc = ie.document

Set elms = doc.getElementsById("sd5")

Bunları yazarsamda; run time error 438

Object doesn't support this property or method diyor. Internetten baktıgımda herkesin kodu düzgün çalışıyor. Benim yazdıgımda ne sorun var anlayamadım.

Ayrıca IE açılıyor login ekranı geliyor

.document.forms(0).submit

yazarak login olabiliyorum. yani IE ve Excel VBA düzgün çalışıyor. Sıkıntı ne çözemedim..

<A onclick="javascript: d.s(6);" id=sd6 class=node href="Network/NetworkList.aspx?class=mytransfer" target=ContentFrame>我转出的问题单(<SPAN class=network>3</SPAN>)</A>

Yukarda da butonun kodu var. Aslında tam olarak bunu yapmak istemiyorum fakat dedim ki hadi bi butona bassın bari ama onu bile yapamadım. Yapmak istediğim drop down list içersinden bi butona tıklatmak ama dorp down olmayan butona bile tıklatamadım. 

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Up olsun

VBA için güzelinden eğitim video e-book vs var mıdır 

طדṮ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Öncelikle referansları eklemelisin

Microsoft HTML object library

Microsoft İnternet control library

Microsoft excel 14 library

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı

Öncelikle referansları eklemelisin

Microsoft HTML object library

Microsoft İnternet control library

Microsoft excel 14 library

değişen birşey yok zaten html fln ekliydi referanslarda. xml flnda ekledim artık nasıl çalıştıracağımı bilmiyorum.

@cesnist hocam nette tutorial dolu. fakat ben gerekli oldukça aradığım şeyleri bularak öğreniyorum.

edit: daha garip birşey oldu, sitedeki başka bir butona tıklayabildim fakat bu buton bir işime yaramıyor. fakat çalışıyor. drop down olan yerlere nasıl tıklayacağımı bilmiyorum. anladığım kadarı ile bu dropdown olanların idlerini nedense bulamıyor.

Ekerci tarafından 19/Nis/17 12:12 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

sd6 id'li nesne dom yüklendikten sonra geliyor olmasın? Kaynak koddan mı bakıyorsun yoksa developer penceresinden falan mı?

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

kod bu hocam bunun içinden data statistician a ulaşmam lazım. 

tip de bu. şimdi bu site içinde normal butonlara tıklayabiliyorum fakat bu dorpdown olanlara ulaşamıyorum deli olacam.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

updullah

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Çünkü o dropdown'lar normal drop down gibi değil. CSS ve JS ile dropdown haline getirilmiş. Benim tahminim kodlarda alttaki gizli select'e value atayan bir js var. Onu bulup seçtiğinde atatdığı değeri VBA ile gizli olan select'in value özelliğine atayıp formu submit edersen olur.

--

Toplantı set edip check etmek lazım..

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
Toplam Hit: 1364 Toplam Mesaj: 8
excel vba