folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Excel‘De Bir Önceki Sayfadan Nasıl Otomatik Veri Alınır? Uzmanlık Gerektiren Sorudur.

Excel‘De Bir Önceki Sayfadan Nasıl Otomatik Veri Alınır? Uzmanlık Gerektiren Sorudur.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek

Arkadaşlar şimdi bir excel çizelgem var. Banka hesaplarımızın takibi ile alakalı.

5 tane Sayfa1 Sayfa2 Sayfa3 diye alt kısımda sayfa var. Ben bunları 25.05.2015 ... 30.05.2015 diye günlük takip yaptığımdan tarih vererek isimlendiriyorum.

Her yeni gün, en son tarihin üzerine tıklıyorum TAŞI VEYA KOPYALA kısmından en son sayfaya kopya oluşturup sayfanın tarihini değiştiriyorum.

Mesela 28.05.2015 ve 28.05.2015(1) sayfası oluşuyor ve ben 28.05.2015(1) sayfasının adını 29.05.2015 diye değiştiriyorum.

Gelelim asıl konuya.

Her çizelgede bugünün ve bir önceki günün bakiyelerini gören bir kısım var. İşte 28.05.2015 tarihli sayfamda bulunan ekran görüntüsü:

6917Bakiye.png%20%28491×504%29

Bunun formülü ='27.05.2015'!J13 şeklinde girildiğinden 28.05.2015 tarihindeki bakiyelerimin yanına 27.05.2015'teki bakiyeleri de alarak kıyaslamama yardımcı oluyor.

Ama ben kopyalamak suretiyle çoğalttığım son sayfanın adını 29.05.2015 diye çevirsem de, oradaki tablo da formülden dolayı 27.05.2015 sayfasındaki verileri görüyor. Yani dünün bakiyelerini gösteren tablo için 29.05.2015 tarihli sayfada formülü tek tek ='27.05.2015'!J3 yerine ='28.05.2015'!J3 diye çevirmem gerekiyor.

İşte benim istediğim ben sürekli sayfaları çoğaltacağım ve bu tablo belirlediğim bir tarihi değil de, hep bir önceki sayfanın belirlediğim hücrelerindeki verileri çekecek.

Bunun formülünü bilen var mı? 

Teşekkür ederim.

Oksijen, belki de yavaş yavaş öldüren bir zehirdir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

sayfanın adını =SAĞDAN(HÜCRE("DosyaAdı";A1);UZUNLUK(HÜCRE("DosyaAdı";A1))-MBUL("]";HÜCRE("DosyaAdı";A1);1)) şeklinde alabilirsin ve ilgili günü değiştirebilirsin

günü değiştirdikten sonra =dolaylı("yenigün buraya ','!J13) gibi bir komutla olabilir. bence ihtiyacın olan komut dolaylı

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek
    UCANTENEKE bunu yazdı

sayfanın adını =SAĞDAN(HÜCRE("DosyaAdı";A1);UZUNLUK(HÜCRE("DosyaAdı";A1))-MBUL("]";HÜCRE("DosyaAdı";A1);1)) şeklinde alabilirsin ve ilgili günü değiştirebilirsin

günü değiştirdikten sonra =dolaylı("yenigün buraya ','!J13) gibi bir komutla olabilir. bence ihtiyacın olan komut dolaylı

Üstad neyi nereye yapıştıracağımı anlamadım ya :D 

Oksijen, belki de yavaş yavaş öldüren bir zehirdir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek
    SoloTurk bunu yazdı
    UCANTENEKE bunu yazdı

Üstad neyi nereye yapıştıracağımı anlamadım ya :D 

Sayfa ismini bi al önce

sonra gününden 1 çıkar

dolaylı komutunun içinde '27.05.2015'!J3 bunu yazacak şekilde komutu oluştur.

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    444
    444's avatar
    Erkek

@SoloTurk

Örnek excel dosyasını eklerseniz daha kolay yardımcı olunabilir, bilginize.

nox...!
Toplam Hit: 944 Toplam Mesaj: 5