folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Excel'de Kitap Okuma Takip Dosyası Hazırlama

Excel'de Kitap Okuma Takip Dosyası Hazırlama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

Aklımda bir şablon var ama takıldığım bir nokta var. resimlerde göreceğiniz gibi bir şablon hazırlayacağım. Her öğrenciye bir excel dosyası olacak. ilk sayfada sınıf listesi olacak. Çocuk bir kitap okuduğunda, kitabın adını çocuğun sayfasına ekleyeceğim. Ana sayfada adının karşısındaki rakam artacak.Bir de çocuğun adına tıkladığımda çocuğun sayfasına gitsin istiyorum.(bu kısmı hallettim.) Muhtemelen çok zor değil ama pek bilgim yok sevgili müridler. Destek olabilirseniz sevinirim. Sevgiler saygılar.

livane tarafından 04/Kas/23 23:13 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

=sayfa1!EĞERSAY(C2:C500;"<>")

Okuduğu kitap sayısı hücresine yazabilirsin.

Edit: formülü yanlış yazmışım

siberturq tarafından 05/Kas/23 00:13 tarihinde düzenlenmiştir

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek
    livane bunu yazdı

Aklımda bir şablon var ama takıldığım bir nokta var. resimlerde göreceğiniz gibi bir şablon hazırlayacağım. Her öğrenciye bir excel dosyası olacak. ilk sayfada sınıf listesi olacak. Çocuk bir kitap okuduğunda, kitabın adını çocuğun sayfasına ekleyeceğim. Ana sayfada adının karşısındaki rakam artacak.Bir de çocuğun adına tıkladığımda çocuğun sayfasına gitsin istiyorum.(bu kısmı hallettim.) Muhtemelen çok zor değil ama pek bilgim yok sevgili müridler. Destek olabilirseniz sevinirim. Sevgiler saygılar.

her çocuk için bir sayfa oluşturmak yerine  1 sayfa yapıp öğrencilerin isimlerini sütüna okudukları kitaplari satıra şeklinde yazarsan daha pratik olur. daha sonra seçilen cocuğun okuduğu kitaplari yan tarafta gösteren bir makro yapılabilir işine yararsa yardımcı olmaya çalişayim.

In every job there is a no
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

ben olsam google forms yaparım, her öğrenci kitabını okuyunca kitap listesinden adını ve okuduğu kitabı seçer. bu veri google sheete otomatik gelir. ordan da pivot tabloyla her türlü şeyi çıkarırsın

hatta looker studio da bi dashboard yaparsın, bunu da o sheete bağlarsın. şampiyonluk listesi gibi bişey yaparısn, öğrenciler girer bakar en yukarı çıkmak için uğraşır vs 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Bu formülüde kullanabilirsiniz

=BAĞ_DEĞ_DOLU_SAY(Sayfa1!C:C)-1

Sondaki -1 başlığı düşürür

engin01288 tarafından 05/Kas/23 19:16 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 788 Toplam Mesaj: 5
excel okuma takip takip