folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Excel'de Verileri Ters Çevirme -Çözüldü-

Excel'de Verileri Ters Çevirme -Çözüldü-

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

merkez bankasından veri çektim. excele yapıştırdım. 2 stun halinde ama tarih ters oldu yani eski tarih üstte yeni tarih allta olacak şekilde istiyorum. kolaydan yapma imkanım var mı?

http://prntscr.com/hj0n74

mesela 99-12 en sonda olsun istiyorum. yani azalan değil artan şekilde

acil dostlar lütfen yardımcı olun

RotKerim tarafından 04/Ara/17 20:31 tarihinde düzenlenmiştir

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

excelden anlamam ama csv olarak export edip sublime text ile reverse edebilirsin, sonra tekrar import edebilirsin. istersen yolla yapiyim.

AMpul tarafından 04/Ara/17 19:49 tarihinde düzenlenmiştir

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

hocam hücreye git 01-1999 yaz Jan.99 olacak sonra alttaki 2. ve 3. hücrelerede yap Feb.99 Mar.99 olacak sonra 3 hücreyi de seçip sağ alt köşeden aşağı doğru çek :) işine yarar umarım

heza tarafından 04/Ara/17 19:56 tarihinde düzenlenmiştir

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

yada evds den veri çekerken sağdan formatı değiştir :))))))

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek
    heza bunu yazdı

yada evds den veri çekerken sağdan formatı değiştir :))))))

tarih formatında bişe yok aylık verilerle calısacagım için yıl ve ay yazıyor ama veriler ters azalan biçimde gidiyor :S

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek
    AMpul bunu yazdı

excelden anlamam ama csv olarak export edip sublime text ile reverse edebilirsin, sonra tekrar import edebilirsin. istersen yolla yapiyim.

bir sürü veri çekecem hepsine tek tek rahatsız etmiyim bitirim bu şekilde olmazsa yazarım sana 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

çözdüm. excel'de sırala ve filtrele seçeğeni var orda terse çevirdim sırayı

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

boyle yararli konulari kilitlemeyin lutfen

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
Toplam Hit: 1099 Toplam Mesaj: 8
excel