folder Tahribat.com Forumları
linefolder Visual Basic - Basic - PicBasic ve Türevleri
linefolder Excel/Word Rastgele Sayı Ve Export İşlemi [YARDIM]

Excel/Word Rastgele Sayı Ve Export İşlemi [YARDIM]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayd
    ayd's avatar
    Erkek

selamlar,  asagidaki gibi bir word dosyam var. sunuculari kontrol edip degerlerini yazmam gerekiyor. saglik bakanligi boyle istiyor ki cogu IT bunu her gun yapmadigini biliyoruz :) 

simdi ben bu excelde TarihProcessor Time, Waiting Tasks, Database I/O, Memory Used, Ethernet, User Connections kisimlarini belirledigim araliklarla rastgele sayilar girmesini istiyorum ve yaptiktan sonra belirledigim bir pathe bu dosyayi atmasi gerekiyor. mümkün müdür? destek saglayacak bir mürid var midir? saglik bakanligi denetimi (SKS) ve sistem gecisi yüzünden cok az zamanim var...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

Hajı excel vba pek kurcalamışlığım yok. Google dan araştırarak yaptım bunu :P

Dosya linkte, bi bak istersen ...

https://drive.google.com/file/d/1Dk7wTxPS_PGlXa_vrvzJMRUYOjNTssyd/view?usp=drivesdk

Butona her bastığında rasgele değerler atayıp  save as yapıyor ama yeni dosyalarda da makro butonu görünüyor , sıkıntı olur dersen farklı bişeyler deneriz...

Ha birde en son hangi klasöre dosya kaydı yaptıysan makro oraya kayıt atıyor. Dosyayı ilk açılışından sonra hiç save as yapmadıysan da kullanıcı adı altında belgelerim adresinde bulabilirsin kaydettiklerini ...

Makro düzenle diyerek kodlardan değer aralıklarını istediğin şekilde düzenleyebilirsin ...

radres tarafından 02/Kas/19 23:49 tarihinde düzenlenmiştir

valar morghulis ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

müdür bizim şirketteki cihazlar modbus kullanıyormuş onun ilgili önereceğin bir döküman varmı

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayd
    ayd's avatar
    Erkek
    radres bunu yazdı

https://drive.google.com/file/d/1Dk7wTxPS_PGlXa_vrvzJMRUYOjNTssyd/view?usp=drivesdk

Butona her bastığında rasgele değerler atayıp  save as yapıyor ama yeni dosyalarda da makro butonu görünüyor , sıkıntı olur dersen farklı bişeyler deneriz...

Ha birde en son hangi klasöre dosya kaydı yaptıysan makro oraya kayıt atıyor. Dosyayı ilk açılışından sonra hiç save as yapmadıysan da kullanıcı adı altında belgelerim adresinde bulabilirsin kaydettiklerini ...

Makro düzenle diyerek kodlardan değer aralıklarını istediğin şekilde düzenleyebilirsin ...

hocam eline emegine saglik, ben deger araliklarini doldurdum. save as'i nereye yapiyor acaba? pathini bulamadim..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    ayd bunu yazdı
    radres bunu yazdı

hocam eline emegine saglik, ben deger araliklarini doldurdum. save as'i nereye yapiyor acaba? pathini bulamadim..

belgelerim klasörü.

az insan çok huzur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

Pdf olarak kaydedecek şekilde de yaptım. İşine yararsa ekleyyim...

Ya da 27. Satırı silip yerine aşağdakini yaz,

ActiveWorkbook.ExportAsFixedFormat pdf, "Checked_" & Range("C2")

Sayfa görünümünden de istedğin hücre aralığı olacak şekilde ayarla yoksa tabloyu parça parça farklı sayfalarda çıkarır...

radres tarafından 04/Kas/19 10:03 tarihinde düzenlenmiştir

valar morghulis ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

İstenen bilgileri serverlardan otomatik alıp excel'e yazdırsan hem kendi iş yükün azalır, hem doğru bir iş yapmış olursun.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayd
    ayd's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

İstenen bilgileri serverlardan otomatik alıp excel'e yazdırsan hem kendi iş yükün azalır, hem doğru bir iş yapmış olursun.

haklisin hocam fakat müdürümüz tarafindan bir monitörde sadece bunun takibi oluyor o yüzden çok elzem bir şey değil.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayd
    ayd's avatar
    Erkek
    radres bunu yazdı

Pdf olarak kaydedecek şekilde de yaptım. İşine yararsa ekleyyim...

Ya da 27. Satırı silip yerine aşağdakini yaz,

ActiveWorkbook.ExportAsFixedFormat pdf, "Checked_" & Range("C2")

Sayfa görünümünden de istedğin hücre aralığı olacak şekilde ayarla yoksa tabloyu parça parça farklı sayfalarda çıkarır...

hocam su an cok guzel, gercekten eline emegine saglik. sadece a4 cikti aliyorum bunu. bir de manuel olarak datafile sizes alanini düzeltiyorum cunku bizim backupla tutmuyor zamanında orada bi karısıklık olmus denildigine gore.

Toplam Hit: 3191 Toplam Mesaj: 10
excel macro rastgele sayı excel export word export