Exchange Geri Getirme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BEDB1N
    BEDB1N's avatar
    Erkek

Selam Mürid(e)ler 

Bir konu hakkın da yardımınıza ihtiyacım var. exchange a1 ve a2 adında kullanıcımız var bunları disable edip sonra disconnected mailbox'dan kaldırıyoruz. daha sonrasın da full restore yapmadan yedekten a1 kullanıcısı ve eski maillerini geri getiriyoruz. a2 ise a3'ün üzerinde geri getirecek yani a2 tüm gelen giden kutusu, a3'ün üzerinde a2mailleri diye bir klasör için olacak. 

biz şimdi recovery database falan oluşturduk. tamir işlemi de yaptık. ancak a1'i a1 üzerine a2'yi de a3 üzerinde geri getiremedik netten araştırdık ama olmadı. buradan sonrası için yardım edebilecek var mı.

Kısaca olay örgüsü aşağıdaki 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BEDB1N
    BEDB1N's avatar
    Erkek

up

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

migrationla olmuyormu?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BEDB1N
    BEDB1N's avatar
    Erkek

Konu Silinebilir Sayın Mod'lar.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kerem hoca mı verdi bu projeyi ben yaptım bunu Sınıfta yardım almadan bu projeyi yapan tek kişi bendim diskleri vereyim götür göster :) 

şema dan direk tanıdım 2-3 yolu var bunun loglardan dönecen yada full backup içinden kodla çekecen. Notlarımda nasıl yaptığım vardı unuttum şimdi 

Restore komutları var özel çok araştırmıştım ama 2-3 yöntemle çözdüm 

SeRDaR tarafından 16/Haz/15 14:40 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

exchange in powershelinde 

Restore-Mailbox a3 -RecoveryDatabase RDB -Recoverymailbox a2 -targetfolder A2_Mailler 

komut bu hocam 

A3 ü RDB den oluşturduğun daha önceki recovery databaseden  restore et A2 yi al a3de bir tane klasör açıp a2 mailler diye oraya koy anlamına gelmektedir 

sanırırm aradığın buydu pm attım ama burayada yazalım sonuç görülsün herkes görsün öğrensin nasıl yapıldığını  umarım yanlış değildir 

SeRDaR tarafından 16/Haz/15 21:09 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 960 Toplam Mesaj: 6
exchange geri getirme