folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Facebook Gibi Sitelerde Sahte Gruplar Ve Davet Gönderimlerinin Yasal Sonuçları Nedir?

Facebook Gibi Sitelerde Sahte Gruplar Ve Davet Gönderimlerinin Yasal Sonuçları Nedir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    habib_mx_tr
    habib_mx_tr's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar, Facebook gibi sitelerde "Listeni Davet Et - FarmVille +200,000 Coin Kazan" gibi fake gruplarla mutlaka karşılaşmışsınızdır. Kişiler bu yöntemlerle binlerce kişiyi gruplara topluyor ve amaçları neyse o doğrultuda kullanıyorlar. (Reklam satışı, propaganda vs.) Bu grupları oluştururken sahte hesaplardan arkadaş listesindeki insanlara davetler gönderiyorlar. Webmasterlar, reklam ajansları vs. Türkiye'de yüzlerce kişi bu yöntemi kullanıyor ve kullanacaktır. Benim merak ettiğim şikayet edildikleri taktirde sonuç ne olur? Bilgilendirirseniz sevinirim.

!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

grubu kapatıyolar kapatmadan grubun ismini değişmek lazım :)

bildiğim bu kadar :W

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    habib_mx_tr
    habib_mx_tr's avatar
    Erkek

:) Evet öyle de benim sorduğum gruba spam davet gönderilen ve bu davetlerle gruba üye olanların ellerindeki yasal haklar.

!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

birisi yazarsa iyi olur.

bende grup kurup virüs yaycamda potansiyel mal çok fazla :D

o facebookta engelleyenleri gör falan öyle gruplara bakıyorum 100bin falan üye oluyor :D

kurucam bitane.

fake hesapta açtım onun arkadaş sayısını 5bin yapıyım kurcam :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByTechno
    ByTechno's avatar
    Erkek

onu bilmiyomda benim 1 kadın 1 erkek dizi için yaptığım sayfa için dava açmışlar :d sayfada kapatıldı geçen gün şikayet etmiş ajans. bakalım hadi hayırlısı :D

Toplam Hit: 1636 Toplam Mesaj: 5