folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Facebook (İçimizdeki Casus)

Facebook (İçimizdeki Casus)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek

ben çoktaan kapadım gitti.

özlemedim feys bokumu :D

Rüyamda Ben Ve hazreti Fethullah hoca abey efendi aynı Keranedeydik. İkimizde Aynı Kaşarı Zükmek İstedik. Ben Qarıyı Ona Vermeyince Fışfışla Fışfışlaya Ağlamaya Ve Vaaz vermeye Başladı. "Evladım Dünya Geçicidir (fışfışpırrt) Paylaşamadığınız bişey Varsa; Önce Arkadaşına İkram Et. Sonra Sen Yap... :D
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek
    Swool bunu yazdı:
    -----------------------------

Senin çalınacak bir kredi kartı hesabın olmadığı için :/

kartla alakası neki :| yonja gibi gold platin falan üyelik olayı yok : D kartı nere giriorz onu çözemedim :B
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    ExcaliburTBT bunu yazdı:
    Swool bunu yazdı:

Senin çalınacak bir kredi kartı hesabın olmadığı için :/

kartla alakası neki :| yonja gibi gold platin falan üyelik olayı yok : D kartı nere giriorz onu çözemedim :B

İngiltere’deki bir araştırmaya göre, MySpace ve Facebook gibi sosyal paylaşım siteleri kullanıcıları açısından tehlike oluşturuyor. Kullanıcının oturduğu yer ve doğum tarihi bilgileri bile dolandırıcılık için yeterli olabiliyor.

LONDRA - İngiltere’de “Get safe online” kampanyası için yapılan bir hükümet araştırmasında, İngiltere’de bu sitelerin üyesi olan 10.8 milyon kişiden dörtte birinin “profillerinde” doğum tarihleri veya iletişim adresleri gibi önemli bilgilerini açıkladıkları belirtildi.

Yüzde 34'ü Dolandırılabilir ?

Araştırmada, 18-24 yaşlarındaki kullanıcıların yüzde 34’ünün verdiği bilgilerin, suç işlemek amacıyla kullanılmaya elverişli olduğu ortaya çıktı.

Araştırma, bu sitelere üye olanların yüzde 15’inin kişisel bilgilerini gizlemek için hiçbir imkanı kullanmadıkları, yüzde 24’ünün ise tüm sitelerde aynı şifreyi kullandığını ortaya koydu.

Bu kampanyayı yöneten Tony Neate, bu bilgilerden bazılarının zararsız olsa bile, suçlular ve her türlü dolandırıcılık için zengin bir materyal sağladığını kaydederek, “Doğum tarihiniz ve yaşadığınız yer, birinin isminize banka kartı alması için yeterlidir. İnsanların büyük çoğunluğu bu bilgileri gerçek yaşamda tanımadıkları birine vermeyecek olmalarına karşın, bu bilgileri, herkesin görebileceği internet ortamında rahatlıkla gösteriyorlar” dedi.

En Çok Eski Sevgili Hakkında Bilgi İçin Kullanılıyor

Bu internet sitelerini kullananların yüzde 29’luk kesimin eski sevgilileriyle ilgili bilgi edinmek için arama verdikleri, bu oranın 25-34 yaş arasındaki insanlarda yüzde 39’a kadar çıktığı ifade edilirken, üçte birlik bir kesimin, patronları, iş arkadaşları veya iş başvurusu yapanlar hakkında bilgi edinmek amacıyla arama verdikleri belirtildi.

Kaynak : ntvmsnbc

Toplam Hit: 2920 Toplam Mesaj: 24