folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Faks Makinassı :))))

Faks Makinassı :))))

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pervane21
    pervane21's avatar
    Erkek
    Hikaye Maslak Oto Sanayi'de bir tamirci ile Fax makinası satış ve teknik

servis hizmeti veren firmanın elemanı arasında geçiyor (bi hayli sene

evvel)

Şahıslar:

T: Tamirci

F: Fax Satıcısı

S: Teknik Servis elemanı

T: Aluu... xx büro makinaları mı?

F: Evet... Buyrun... Nasıl yardımcı olabilirim?

T: Geçenlerde sizden bi faks makinası almıştık...

F: Evet Efendim... Sorun neydi?

T: Bizim fakslar gitmiyor...

F: Nasıl yani?

T: Numarayı çeviriyoruz... Cız cuz... bi takım cırıltı oluyor... faturayı çekiyor makina, öbür taraftan çıkartıyor arkasından yazan bi kağıt veriyor....

F: Tamam efendim bu doğal. İletim raporu bu... Tam olarak neler yazdığını okuyabilir misiniz lütfen?

T: Tarih ve saat yazıyor burda... bi de bizim nümero... sonra tıransmit kompliit gibisinden bişey...Ama karşı tarafta sadece tarih felan yazılı bi kaat çıkıyormuş... 5 kere denedik... müşteri sinirlendi kaadımı bitiriyorsunuz diye...

F: Hemen servis elemanlarımızı yolluyorum efendim... Akşam üzeri gelip bakar arkadaşlar.

T: Sağol koç... geç kalmasınlar ama..

F: Kalmazlar efendim...

Servis elemanı sözkonusu tamirhaneye gider... oradan firmaya bir deneme faksı çeker... bir sorun yoktur...

Ertesi gün...

T: Aluuu!... xx büro makinaları mı?

F: Evet buyrun...

T: Kardeşim gelin alın bu faks makinasını paramı da geri verin! Bozuk bu makina!

F: Ama efendim!!

T: Aması maması yoh! Bozuk! Bi b.k göndermiyo...

F: Efendim dün gelen servis elemanımız makinada bi sorun olmadığını söylüyor... Hem deneme olarak gönderdiği faxta da sorun yok... Acaba karşı tarafta sorun olmasın..

T: Hayır kardeşim! Herkesin makinası mı bozuk? Bi sizinki mi çalışıyo? Kime gönderdiysek alamadı faturayı.. Faturayı almadan para da ödemiyo pezevekler... Gelin alın şunu yoksa ben getirip kafanızda kırıcam...

F: Lütfen sinirlenmeyin efendim... Bir kere daha deneyelim lütfen... Bakın bizim şirketin faks numarası xxx xx xx... şimdi bu numaraya gönderin...

T: Ne göndericem?

F: En son gönderdiğiniz faturayı mesela...

T: Peki... gönderiyorum... (fonda telefon çevirme efekti)

F: Evet çalıyor bizim faks... Evrağı yerleştirdiniz mi makinaya...

T: Yerleştirdim tabi... (fonda handshaking efekti)

F: Tamam geliyor...

T: İnşallah... Yoksa ben gelicem oraya...

F: Kem küm (zira eleman fakstan üzerinde sadece caller ID ve tarih yazılı bi kağıt çıkmaktadır)

T: Evet geliyor muymuş?

F: Bir dakika ayrılmayın efendim... Teknik destek elemanımızı çağırıyorum...

T: Bozukmuş di mi? Ben dediydim... Yalan mı söylicez...

F: Bir dakika lütfen.. (beklemeye alır ve servis elemanını arar...) Dün arıza için gittiğin filanca var ya... telefonda... ve faksı harbiden bozuk

S: Olamaz deneme için şirkete fax çektim sorun yoktu...

F: Gel de gör boş kağıt çıktı...

S koşarak gelir F'den fax'ı alır...

S: Abi bi dakka... bu nedir?

F ile S dikkatlice bakarlar boş gibi görünen fax kağıdına... S telefonu F'den alır

S: Alo... merhaba... ben dün bakım için gelen falanca...

T: Kardeşim uzatmayın... gel al bi b.ka yaramaz makinayı... bi de servis mervis diye geçiniyosun, sen de bi halttan anlamıyosun... keriz mi sandınız lan beni...

S: Bir dakika efendim... sakin olun lütfen burada sinirli bir takım konuşmalar geçer

S: (Israrla) Sakin olun lütfen... şimdi adım adım ne yaptığınızı anlatarak xxx nolu faksa tekrar gönderir misiniz

T: demin de denedik olmadı işte... bozmayın adamın asabını...

S: Lütfen... son bir deneme... yoksa hemen gelip alıyorum cihazı...

T: La havle... hadi bakalım.. numarayı çeviriyom... sıtart mıdır nedir ona basmadan da zarfı koyuyom makinaya..

S: Zarf mı? ne zarfı?

T: Fatura zarfı...

S: Zarfı nerden çıkardınız yahu?

T: E faturayı zarfa koyup yollardık...

S: Olur mu efendim?? zarfa konurmu?

T: Sizin arkadaş öyle dediydi..

S: Hangi arkadaş?

T: Tanıtıma gelen arkadaş... aleti de o getirdiydi zaten... kazıkladı bizi .bne... bozuk makinayı kakaladı bize..

S: Nasıl???

T: Postaya vericenize faxlarsınız faturayı dediydi..

S: ehe!!??? (telefonu elinden düşürür ve ufak bi baygınlık geçirir gülmekten)...

gülmekten yanaklarım acıdı :)

Bir yerde küçük insanların gölgerleri büyük düşüyorsa, orda güneş batıyor demektir.
Toplam Hit: 825 Toplam Mesaj: 1