Fat32-Ntfs Dönüştürme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elysion
    Elysion's avatar
    Erkek

500 gb bir hardiskim var içinde epeyde veri var , bu diski format atmadan nasıl NTFS'e çevirebilirim. Biraz araştırdım

"convert x:/fs:ntfs" gibi bir komut buldum fakat bu çeviremedi.

Özü gülmeyenin yüzü güler mi ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hocam o x yazan yerde taktığın hdd nin sürücü harfini gireceksin biliyorsun değil mi?

Ben 3-4 kere bu işlemi yaptım gayet de sağlam çevirdi.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elysion
    Elysion's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Hocam o x yazan yerde taktığın hdd nin sürücü harfini gireceksin biliyorsun değil mi?

Ben 3-4 kere bu işlemi yaptım gayet de sağlam çevirdi.

hakaret olarak kabul ettim bunu hocam, elbette biliyorum fakat çeviremiyorum.

Edit: Hatam tam olarak şu : http://imgim.com/7008inciv7089476.jpg

Disk başka bir yerde kullanılmıyor , yeniden başlatma işleminden sonrada deneme kısmına evet dememe rağmen yine  de dönüştüremedim.

Elysion tarafından 01/Şub/14 16:36 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hocam kusura bakma bazen hiç fikri olmayan müritler çıkıyor ondan temelden soruna indim direk :D

Eğer hdd nin içinde otomatik çalışan backup programı falan varsa onlar çalışıyor olabilir. Autorun.info tarzı birşey varmı ona bak. Olmadı pc yi güvenli modda başlat, autorun ı devre dışı bırak. 2 türlü de olmuyorsa pc yi komut satırında başlat direk öyle yap işlemi.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

araçlardan diski onar seçeneğinde sadece dosya sistemi hatalarını düzelt de bitmesini bekle

amaç hdd yi kullanan birşey varsa bağlantıyı kesmesi

daha sonra yaptığın işlemi birdaha başlat

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elysion
    Elysion's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

araçlardan diski onar seçeneğinde sadece dosya sistemi hatalarını düzelt de bitmesini bekle

torpedo_XL bunu yazdı

Hocam kusura bakma bazen hiç fikri olmayan müritler çıkıyor ondan temelden soruna indim direk :D

Eğer hdd nin içinde otomatik çalışan backup programı falan varsa onlar çalışıyor olabilir. Autorun.info tarzı birşey varmı ona bak. Olmadı pc yi güvenli modda başlat, autorun ı devre dışı bırak. 2 türlü de olmuyorsa pc yi komut satırında başlat direk öyle yap işlemi.

Şuanda da yetersiz disk alanı hatası alıyorum halbuki disk yarı yarıya boş , başka bir alternatifiniz var mı hocam ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cicosz
    cicosz's avatar
    Erkek
    Elysion bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

torpedo_XL bunu yazdı

Şuanda da yetersiz disk alanı hatası alıyorum halbuki disk yarı yarıya boş , başka bir alternatifiniz var mı hocam ?

cmd yi yönetici olarak çalıştırmayı denedin mi hocam. ben de covert işleminde hata alıyordum bu şekilde düzeltmiştim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elysion
    Elysion's avatar
    Erkek
    cicosz bunu yazdı
    cmd yi yönetici olarak çalıştırmayı denedin mi hocam. ben de covert işleminde hata alıyordum bu şekilde düzeltmiştim.

Bunuda denedim hocam o konudada bir problemim yok.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

yuh aklıma birşey geldi

hdd dolu hatası genelde pc dde virüs olduğunda oluyor

ayıca hdd bölümlerinde özellikle autordun.inf gibi virüsler yerleştiğinde oluyor

yani hdd yi kullanıyorlar bu yüzden hdd kullanılıyor ve disk dolu hatası alıyorsun hocam

combofix ile bi tarat eminim virüs bulacaktır

http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elysion
    Elysion's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

yuh aklıma birşey geldi

hdd dolu hatası genelde pc dde virüs olduğunda oluyor

ayıca hdd bölümlerinde özellikle autordun.inf gibi virüsler yerleştiğinde oluyor

yani hdd yi kullanıyorlar bu yüzden hdd kullanılıyor ve disk dolu hatası alıyorsun hocam

combofix ile bi tarat eminim virüs bulacaktır

http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/

Tam bir teknik servis edasıyla yazdım hocam , açtım profili okudum teyit ettim :) Lakin sorunum yine düzelmedi.

Toplam Hit: 1113 Toplam Mesaj: 10