folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Fedoraya Ati Mobility X300 Tanıtamıyorum!

Fedoraya Ati Mobility X300 Tanıtamıyorum!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ntxsoft
    ntxsoft's avatar
    Erkek

Selamlar herkese,

1 hafta kadar önce Fedora 8 çıktı, bende linuxe geçmek için ii bir fırsat olarak gördüm. Önceden çok az olsa da linux deneyimim var. Hemen konuya döneyim. Fedora x64 yükledim.Laptopumda ati x300 ekran kartı var. Kurulumdan sonra ekranla ilgili hiçbir problemim olmadı fakat desktop effectlere gelince ekran bembeyaz oluyordu. Bende atinin sitesinden linux için driverını indirdim ve auto install yaptım. Açtım kapadım gene herşeşy normal fakat desktop effectleri açılmıyo. Aynı zamanda laptopumda vistada yüklü ve aero çalışıyor. Sanırım desktop effect için yeterli bir ekran kartı. Desktop effectleri nasıl aktif hala getirebilirim?

enginkirmaci.com | Kişisel web sitesi, uyetakip.com | Ücretsiz Üye Takip Programı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    hoca laptop a fedorami yuklenir :) ,bendede x300 var notebookta ,fedora disinda suse kurmani tavsiye ederim ...

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ntxsoft
    ntxsoft's avatar
    Erkek

Deme ya Fedoraya alışmıştım tamda. Bu laptopu zaten Suseyle vermişlerdi o zaman baya bi yavaş açılıyodu suse. Şimdi sırf desktop effect yüzünden geçmem. Neyse biraz daha araştırayım. Olmadı silerim linuxu :)  

enginkirmaci.com | Kişisel web sitesi, uyetakip.com | Ücretsiz Üye Takip Programı
Toplam Hit: 1767 Toplam Mesaj: 3