folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Fiber Optik Media Converter

Fiber Optik Media Converter

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

oncelikle selamlar kolay gelsin.

Konumuz su sekilde 10 tane noktaya sahip aralari 800 metre olan ofislerimiz var. aralarinda sadece fiber optik kablo cekili ve hepsi kopru seklinde devam edyor. Yani A noktasindan cikip B noktasina, B noktasindan cikip C noktasina seklinde ilerliyor en sonda ise server merkezi mevcut bu ofisler arasinda malesef baska bi baglanti mevcut degil ve internet cekilemez bolgeler. simdi gelelim soruya burada nasil bi media converter kullanmam gerekliki butun ofisleri sisteme dahil edeyim (ofis icerisinde aptal hub cihazlari mevcut.) ?

deneme amacli tp-linkin MC110CS modelini aldim ama dusundugum gibi calismadi nasil bi yol izlemem gerekigini aciklayabilecek networkcu varsa cok minnettar olurum.

delimiyim ben?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

gigabit converter ve gigabit swich alırsan sorunun kalmaz.. mesafeler kısa anlık kac mbit bant genişliği olacak onları hesaplamak lazım ama dediğim gibi gigabit converter tplink de mc210 olur baska üründe olabilir mesafeler kısa swichlerde giga yaparsan sorun kalmaz diye düşünüyorum

cybermole tarafından 10/Eki/18 03:14 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Hocam selamlar yazdiklarini okudum ben 3 tane cihaz aldim dneme amacli 2 fiberle is cozerim sandim ancak donus olmfigindan calismadi heralde bugun 1 optik kablo daha alip deneme yapacagim. 

Denedigim baglanti rx cik tx e gir rx cik tx e gir 3. Cihazdan cikip 1. Cihazi baglamadigimdan calismadi sanirim

delimiyim ben?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Up Up yapalim

Son denememde basarisiz oldu.

3 media converteri ring baglanti yaptim. A ve C media converterlara pc modem bagladim ip almiyorum ping atamiyorum.

delimiyim ben?
Toplam Hit: 11027 Toplam Mesaj: 4
media converter kopru bridge fiber optik