folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Fifa 21 Kontrolleri Özelleştirememek

Fifa 21 Kontrolleri Özelleştirememek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek

Merhaba, herkese iyi günler diliyorum. Fifa 21 yeni satın aldım çok fazla bilgim yok klavye den oynamak istiyorum. Kontrolleri özelleştirdiğimde tum tuş atamaları doğru gözükmesine rağmen oyun içerisinde farklı çalışıyor. Örneğin antreman moduna giriyorum şut ''d'' tuşu olarak gözüküyor. Oyun kendisi şut çekmek için d ye bas diyor ama ''s'' ile şut çekebiliyorum. Eminin ki çok basit bir düzeltme durumu var ama çözemiyorum. Kontrolleri özelleştir kısmında her şey doğru gözüküyor. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler. 

Ozzzz tarafından 30/May/21 21:26 tarihinde düzenlenmiştir

Ben bu insanları anlamıyorum.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek

Aynı sorunu yaşayan birileri yok mu ? İnternette kısıtlı dokuman mevcut. Kontrol ayarlarım online oyuna girdiğimde otomatik olarak değişiyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

hocam ultimate team ayarları oyun içerisinde bir yerlerde oraya baktın mı

No way out
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Kimse klavyeden oynamadığı için çözüm bulman biraz zor gibi. Klavyeden fifa oynama dönemi 20 sene önceydi. En ucuzundan da olsa gamepad bulup onunla oyna ya da klavyeden hiç oynama diyeceğim de para verip oyunu almışsın. Analog gamepad olmadıktan sonra çok kısıtlı oynuyorsun.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek

Game pad de var aynı sorunu orada da yapıyor 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı

hocam ultimate team ayarları oyun içerisinde bir yerlerde oraya baktın mı

Bakabileceğim her şeye baktım hocam online bire bir sezon kısmından giriyorum maçlara şimdilik 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Gamepad markası ne. Eski tip ise eski tip kontrülcüleri fifa'da düzgün çalıştırmak için program var onunla tüm tuşları tek tek ayarla oyuna öyle gir.

https://www.x360ce.com/

Program dll dosyayı oluşturuyor onu oyunun bulunduğu klasöre atacaksın. İsmini de değiştiriyorduk ama fifa 17 çıktığı zaman kullanıyorduk tam hatırlamıyorum. xinput1.4.dll ya da ona benzer bir dll oluyordu. 1.4 yerine 1.3 yazıyorduk galiba. Şimdi değişmiştir büyük ihtimalle fifa 21 x360ce falan yazıp bakarsın millet nasıl yapmış. Ben 3 sene önce xbox one controller aldım kafam rahat hiç ayar yapmadan oynuyorum.

Toplam Hit: 678 Toplam Mesaj: 7
#fifa21