folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Film Fragmanı Hazırlama

Film Fragmanı Hazırlama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    Şimdi şöyle açıklıyayım ; Joker abimizin sergilediği beyaz perde tarhinin en mükemmel oyunculuğunu facebook,youtube gibi skindirik sitelerde yayıp bu rahmetli üstadı herkese tanıtmak için filmden sadece onun olduğu,konsutuğu sahneleri kesip fragman tarzı birşey hazırlamak istiyorum.Tabi filmin değil jokerin fragmanı olacak.Ama biryerde takıldım ; hani fragmanalrda filmin hareketlendiği,durulduğu sahnelere göre müzik değişir yada sadece müziğin sesi alçalır/artar ya bunu nasıl yapabililirm ? şimdi videoya mp3 gömsem dümdüz çalıp gidecek sahneye göre müziğin sesini nasıl alçaltıp çoğaltabilirim?Tek bir müzikte kullanmıcam tabi sahnelere göre farklı müzikler koyucam ama müziğin sesinden çok jokerin sesi çıkması lâzım zaten amaç bu.Ama sadece onun sesinin çok çıkması da değil kimi yerlerde sadece jokerin görüntüsü olan meselâ,yada sahnenin atraksyonlu sahne olduğu yerlerde müziğin sesinin arka fon müziğinden birden film müziğine dönmesi / sesi artması lâzım ya tıpkı bi film fragmanı olarak düşünün işte sesleri kesmek,sahneye göre müzik ayarlamak falan baya bi uğraştıracak ama çok aradım bulamadım bu işin nasıl yapıldığını varsa yardımcı olabilecek biri,anltabilecek biri çok makbule geçecek.

Işığı tanrı yaratmış olabilir ama müziği biz yaptık.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

fragman dediğin şey

doğru kareleri doğru müziklerle kullanırsan süper olur ha yapabileceğin program çok ama ses olmadan göntü birşeye yaramaz :)p

Youtube Kanalıma Abone olan herkese Mesir macunu göndereceğim :) >>> http://bit.ly/2FH1kln . her hakkım saklıdır®™ Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tyler_Dayi
    Tyler_Dayi's avatar
    Erkek
    yapınca burdan yayınla nikoteen hoca, anlattıgına göre güzel bişey olucak :D

all this pain is an illusion...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    o konuda zevkime güvenebilirsin de neyle yapıcam ? basit bi video editleme programıyla yapıalcak birşey değil ki bu sadece arka fonun dümdüz gideceği birşey olsa zaten çocuk oyuncağı ama sesi istediğim saniyede çoğaltmayı/azaltmayı nasıl yapıcam bunu yapabilen bir program duymadım şimdiye kadar..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Nikoteen bunu yazdı:
    -----------------------------
    o konuda zevkime güvenebilirsin de neyle yapıcam ? basit bi video editleme programıyla yapıalcak birşey değil ki bu sadece arka fonun dümdüz gideceği birşey olsa zaten çocuk oyuncağı ama sesi istediğim saniyede çoğaltmayı/azaltmayı nasıl yapıcam bunu yapabilen bir program duymadım şimdiye kadar..
    -----------------------------

hacı tek programla yapılmıyor bunlar bir kaç program kullanman lazım vegas ıda kullanabilirsin ulead VideoStudio X2 si çıktı dün kullandım güzel bişi onuda kullanabilirsin güzel efektler var mixlemeleri  acidle yaparsan daha iyi olur corel le sahnelerde kesip açabilme şansında olur

ama sağlam bir seslendirmeye ihtiyacın olacak sırf müzik olmaz oturaklı tok bir ses bulman lazım

ve unutmuşum herşeyden önemlisi sağlam bir ses sistemi ve kulaklık çünkü sende iyi çıkan ses başka donanımda iyi çıkmayabilir

Youtube Kanalıma Abone olan herkese Mesir macunu göndereceğim :) >>> http://bit.ly/2FH1kln . her hakkım saklıdır®™ Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    sanırım acid işimi görecek sağol alper ama iki saattir kullanıyorum birşey anlayabilmiş değilim.Baya bi kurcalamam gerekecek sanırım mixleme yaptıktan sonra kaydedip o şekilde videoya gömmem gerekecek.uygun mixleme içinde bir yandan video player açık bir yandan acid ursıyorum ama baya bi uğraştıracak gibi :S

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

AVID ile yapilabiliyor... ben cok profosyonel bir versyonunu kullanma firsati buldum okulda. kendi prosesoru falan olan acaib bi yazilim, esas endustride kullanilan urunleri var adamlarin;

http://www.avid.com/products/professional-film-video.asp

AVID FREE DV vardi eskiden ve belesti ama artik yokmus su adrestende anlasilacagi gibi;

http://www.avid.com/freedv/index.asp

ama onun yerine 14 gunluk trial olan, Avid Media Composer in sayfasina yonleniyor site.

Ben free dv yi labtopuma kurdugumda ses kartiyla uyumlu olmadigi icin calismamisti, zaten her ses kartiyla calismayan bir probramdi.

anca gidersin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek
    http://rapidshare.com/files/221886142/Acoustica_Mixcraft.rar.html

şunu bi dene hocam kullanımı kolaydır takıldığın yer olursa yardımcı olurum

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek
    adobe premiere kullan..ben bunu kullanıyorum..güzel bi program..biraz zor ama öğrenirsen istediin her şeyi halledersn..

la?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rawkmetal
    Rawkmetal's avatar
    Erkek

mesala biz program tanıtımlarını yaparken tek programa bağlı kalmıyoruz
    after effect ile ana kalıbı oluşturup görüntü varsa vegas ile hallediyoruz

fragman vs.. gibi durumlarda vegastan faydalanabilirsin
    tabi bu fragman televizyon'da yayınlanıcaksa belirli ekran ölçüleri var onlara bağlı çaşışman gerekir (720x576)

bitirdiklten sonra eklersen hatalarını ya da eksik kısımlar hakkında fikir alışverişi yaparız.

kolay gelsin 

dünya yan geldi. dalganıza bakın...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    Ses konusundaki sıkıntını adobe audition ile halledebilirsin.
Toplam Hit: 5100 Toplam Mesaj: 11