folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Film Sitesi Acmayi Planliyorum (Sorular)

Film Sitesi Acmayi Planliyorum (Sorular)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Ka1nsha bunu yazdı
    RockZs bunu yazdı

hocam patlamayacağını düşünüyorsan "minimal" bi' site yap. hatta geçen gördüm, kodlamayla çalışan bi' radyo sitesi vardı adı aklıma gelmedi, hiç resim yok, MS-DOS ekranı gibi bi' index yapmışlar, radyo çalmak için "/play rock" gibi komut yazıyo'sun o da işliyo'. misal böyle bi' film sitesi yapabilirsen iyi olur..

hatta eğer bilgin varsa player'ı felan da kendin kodlamaya çalış, orijinal bi'şeyler yap işte..

ama tabi olası bi' site kapatma olayına karşı felan da önlemini baştan almaya bak.

cmd.fm :)

u413 un cakmasi la bu :D

@blackhammer haci biz reklamlar az olsun milleti rahatsiz etmesin diyoruz sen bc.vc diyosun :D

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

hafiz bir tane reklamin olsun diyorum iste onuda filmin olacagi sayfaya giden baglantiya koy 5 sn beklet yeterki sitenin gotunden basindan bir sey cikmasin o 5 sn.yi kimse sorun etmez emin olabilirsin.

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nibun
    Nibun's avatar
    Dişi

Cebimden harcayıp açıcam emek sarf edicem dersen başka birşeyler dene hiç film işine bulaşma sıkılır bırakırsın kısa sürede bırakmasanda yatırdığını alamassın ayrıca bir dizimag olmak tek başına çalışarak yapılabilecek bir iş değil.

hadi sevişelim..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Daha önce bir film sitem olmuştu.Gerçekten emeğinin karşılığını alman çok zor.

1- Çok fazla bu işi yapan var

2- Bu işi yapan çok kaliteli siteler var

3- Sürekli telif hakkı ihlalleri ile uğraşabilirsin (DMCA gibi..)

4- Ben upload edecem diyorsun ama bu işte mesele upload değil ne yazık ki.(Tecrübe ile kesindir).Tabi ki uploadların kaliteyi arttırır ama uğraşıp upload ettiğin video'nun anında başka sitelerde görebilirsin.Sen daha index almadan o video'nu kopyalar.Video'nun üzerine reklam atarım diye düşünebilirsin ama kimsenin umrunda değil.

5- Bu işi dediğin gibi dandik yapıp yarrak kurek reklamları ile dolduranlar olduğu gibi hakkıyla yapıp, yaptığının karşılığını alamayıp bu reklamları almak zorunda olan sitelerde var.O yüzden sende onlardan biri olabilirsin.

6- Yerli filimlere bulaşma telif hakkı diye hemen uyarı alırsın dikkat et.

7- vk.com, mail.ru gibi siteler iyidir upload için ama yetersiz.En az 4 alternatif ile yola çık ki sağlam yürüyesin.Zamanında upload siteleri uçmadı mı.Bazılarda telif hakkı diye diretip filmleri katletmedi mi.Bunlar hep oldu yani.Şimdi filmlere dizilere göz yuman siteler ileride büyük davaların muhattabı olup kullanıcıya kök söktürüyor.Geleceğe dönük bir şey düşünüyorsun bunları dikkate al.

8- Uzun vadede düşünüyorsan 480p, 720p, 1080p upload yap sadece.Zaten daha bir iki sene öncesine kadar 240p film izliyorduk.Şimdi herkes 360p-480 den aşağı izlemiyor.Çoğu insanda aramalarda bile aradığı fillimin sonuna 720p yazıyor.720p arama trentlerine bakalbilirsin.Bu yüzden çok yüksek.

Kolay gelsin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MustyKTE
    MustyKTE's avatar
    Erkek
    CyberAngel bunu yazdı

Daha önce bir film sitem olmuştu.Gerçekten emeğinin karşılığını alman çok zor.

1- Çok fazla bu işi yapan var

2- Bu işi yapan çok kaliteli siteler var

3- Sürekli telif hakkı ihlalleri ile uğraşabilirsin (DMCA gibi..)

4- Ben upload edecem diyorsun ama bu işte mesele upload değil ne yazık ki.(Tecrübe ile kesindir).Tabi ki uploadların kaliteyi arttırır ama uğraşıp upload ettiğin video'nun anında başka sitelerde görebilirsin.Sen daha index almadan o video'nu kopyalar.Video'nun üzerine reklam atarım diye düşünebilirsin ama kimsenin umrunda değil.

5- Bu işi dediğin gibi dandik yapıp yarrak kurek reklamları ile dolduranlar olduğu gibi hakkıyla yapıp, yaptığının karşılığını alamayıp bu reklamları almak zorunda olan sitelerde var.O yüzden sende onlardan biri olabilirsin.

6- Yerli filimlere bulaşma telif hakkı diye hemen uyarı alırsın dikkat et.

7- vk.com, mail.ru gibi siteler iyidir upload için ama yetersiz.En az 4 alternatif ile yola çık ki sağlam yürüyesin.Zamanında upload siteleri uçmadı mı.Bazılarda telif hakkı diye diretip filmleri katletmedi mi.Bunlar hep oldu yani.Şimdi filmlere dizilere göz yuman siteler ileride büyük davaların muhattabı olup kullanıcıya kök söktürüyor.Geleceğe dönük bir şey düşünüyorsun bunları dikkate al.

8- Uzun vadede düşünüyorsan 480p, 720p, 1080p upload yap sadece.Zaten daha bir iki sene öncesine kadar 240p film izliyorduk.Şimdi herkes 360p-480 den aşağı izlemiyor.Çoğu insanda aramalarda bile aradığı fillimin sonuna 720p yazıyor.720p arama trentlerine bakalbilirsin.Bu yüzden çok yüksek.

Kolay gelsin.

3425344534 kere haklı , çok doğru yazmışın hacı . 
    Aynen durum bu. 

- ben yutupda bile artık 720p den düşük videoları izlemiyorum :D 

hşşşt.. instagram.com/m.cebecioglu
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

cepten yiyecem diyorsun ama hesabını iyi yap. 1 yıl cepten yersen inan düşündüğün meblanın 4 5 katı gider zaten.

marka olacam google sikimde değil diyorsan dizimag gibi olmak zorundasın o zamanda büyük bi ekibe ihtiyacın olacak ayrıca sağlam bi gelirin olmak zorunda.

paylaşımları sen upload yapacan eğer kendi serverini kullanırsan ki imkansız şu an benim gözümde masrafı 2 katına çıkarır bu.

ayrıca bu işin seo kısmı var ki en bok kısım o. kelle siteler sırf seo için aylık binlerce lira para döküyorlar. 

scripti kendin yazmayacaksan (kaliteli bişi öyle kafadan savma değil. sürekli dizimag örnek gösteriliyor çünkü adamların en büyük artısı kullandıkları script)

aylık 2 3bin dökmeyeceksen hiç girme. siteden anca kendin girip film izlersin o kadar bi yere varamazsın.

bunları söylüyorum çünkü bi süre uğraştım online film işi ile ama hakkatten yapılacak iş değil ya. en rezil sektör şu an gözümde.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

isini adam gibi yapan bi site buldum ve film sitesi acmaktan vazgectim. yardimci olan arkadaslara tesekkur ederim

www.pocto.com u oneririm

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

merhabalar

piyasada adam gibi bir film sitesi olmamasindan dolayi acayim diyorum, kisa vadede olmasada uzun vadede emegimin karsiligini alirim gibi geliyo.

varolan sitelerin hepsi yarrak kurek reklamlarla dolu. dizi sitesi olarak dizimag var ve gercekten site on numara adamlar herseyi dusunmus bende onlar gibi birsey sunucam.sitede ki reklamlar dizimag den de az olucak, ilk bir yil falan muhtemelen cepten yerim. kisa vadede bir beklentim yok

bir zamanlar sinegoz.com vardi, harbiden kaliteli filmleri cok az reklamla sunuyolardi ama kapanmis. su an bildigim dogru duzgun film izleyebilecegim bir site yok varsa bi yenisini acmiycam zaten

sorularim : 

i - filmleri host etmek icin vk.com ve mail.ru yu kullanicam. dizimag de bunlari kullaniyor. bunlara alternatif olarak bir de (sanirim) kendi sunucularini sunuyo. bu iki site yeterli olurmu ? 

ii - kendi sunucumu almak istesem film paylasmama izin vericek hosting firmasi varmi ? sadece santrex i biliyorum ama bana yuksek kapasiteli sunucu lazim ayrica santrex in uptime i cok dusuk

iii - guzel domain onerebilirmisiniz ?

iv - filmlere hizlica nasil watermark eklerim ? upload/download icin orta halli bi sunucu kiralamayi dusunuyorum.watermark olayini da orda halledicem.

v - `film sitesinde sunlarda olmali ` dediginiz seyler varsa soylerseniz sevinirim.

param pulum yok simit yiyom , migrostan sut caliyom diyordun , cepten yeme parayla is dondurecem diyorsun. ekonomik durumunun iyilesmesine sevindim.

film paylasmana izin vericek hosting firmasi cok. offshore hosting kullanacaksin.

basit bir watermark basit video editorler vs.., quicktime player uzerinde edit edebilirsin

sade bir sablon ve kasmayan reklamlar ziyaretciler icin tatminkar, sayfa hizli loading olsun.

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
Toplam Hit: 1896 Toplam Mesaj: 19