folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder Flash Disk'im İçin Yazma Koruması

Flash Disk'im İçin Yazma Koruması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cugur
    cugur's avatar
    Erkek
    Flash diskimi birçok yerde kullandığım zaman ozellikle Copycenter'larda hemen bi virüs türünde bişey bulaşıyo. Benim istediğim flashdiski bölümlendirmeden sadece içindeki verileri okumak ve istediğim zaman şifre girerek üzerine dosya yazabilmek. Böyle bişey yapılabilinir mi?

Güzelsin ama daha güzellerini gördüm.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Burada korumayı kaldırma var. Kaldırma var koruma koyma da tersidir değil mi? :)

http://www.tcct.us/upload/JngBg03/Tutorials/Flash%20Bellek%20Kaldir/Flash%20Bellek%20Kaldir.htm

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cugur
    cugur's avatar
    Erkek
    hocam o koruma benim anlattığımdan biraz farklı. demek istediğim sadece flash disk üzerinde olsun bu hani eskiden disketler vardı altındaki ufak kare şeklindeki bölmeyi çekip taktığınız zaman diskete veri yazamazdınız veya silemezdiniz.

Güzelsin ama daha güzellerini gördüm.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

ona uygun flashlar var teknik serviste ben kullanıyordum :) virüsler flasha zıplamaya başlayınca hemen uyarı veriyordu yazma başarısız falan gibisinden proğramlada yapılıyortdu sanırım.

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdReNaLiNe
    AdReNaLiNe's avatar
    Erkek

Caliber bunu yazdı:
    -----------------------------

Burada korumayı kaldırma var. Kaldırma var koruma koyma da tersidir değil mi? :)

http://www.tcct.us/upload/JngBg03/Tutorials/Flash%20Bellek%20Kaldir/Flash%20Bellek%20Kaldir.htm

eyvallah hocam olmadık zamanda faydası olacak bana :)

iOS Developer Tahribat Haber Uygulaması : http://www.tahribat.com/Forum-Iphone-Icin-Tahribat-Haberler-Uygulamasi-117103/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Felony
    Felony's avatar
    Erkek
    cugur bunu yazdı:
    hocam o koruma benim anlattığımdan biraz farklı. demek istediğim sadece flash disk üzerinde olsun bu hani eskiden disketler vardı altındaki ufak kare şeklindeki bölmeyi çekip taktığınız zaman diskete veri yazamazdınız veya silemezdiniz.
    benim flash belleğimde bu özellik vardı..twinmoss virüs,spy herşeye tam güvenlik sunuyordu.. şuanda üretilen flash bellek'lerde koruma çentiğinin olmaması büyük yanlış..

Güçsüz halklar güçlü liderler çıkarır, güçlü halklarınsa lidere ihtiyacı yoktur. "Viva ZAPATA"
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

BuZuL bunu yazdı:

ona uygun flashlar var teknik serviste ben kullanıyordum :) virüsler flasha zıplamaya başlayınca hemen uyarı veriyordu yazma başarısız falan gibisinden proğramlada yapılıyortdu sanırım.

hocam kilitli flashlar satılıyor, antivirüslü flashlar da satılıyor, yalnız antivirüslüler enteresan kendini güncelledikçe şiştikçe şişiyor, norton yüklü toshiba flash vardı bende en son 240mb yi vurmuştu norton.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLsanCaK
    aLsanCaK's avatar
    Erkek
    http://www.palaq.com/usb-flash-bellek-guvenligi-6.html belki bu yazi isini gorur
Toplam Hit: 12975 Toplam Mesaj: 8