folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Flutter Geleceğin Dili Olabilir Mi?

Flutter Geleceğin Dili Olabilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

İnternette gezerken r10 da böyle bir mesaj gördüm " Flutter olsun,React-Native vb. olsun. Hepsinin amacı Cross-Platform uygulama yapmaktır. Fakat Google'in Flutter'de biraz daha farklı amacı var. Flutter, Google'in yeni çıkaracağı, geliştirdiği, Fuschia işletim sistemine önhazırlıktır. Flutter, Fuschia'yıda destekleyecektir. Yani bu çok güzel bir gelişmedir. " 

Daha sonra fuschia ' ya baktım , google bilgisayar , tablet , telefon dahil hepsinde ortak çalışacak bir program üzerinde çalışmaya başlamış tamamen açık kaynak  . Sonra biraz daha araştırdım ios daki stabililte ve androiddeki özgürlüğü birleştirmeyi amaçlıyormuş . Gelecekte iot ' in dili olabilir mi acaba? 

Şu an bir kaç istatistiğie baktım türkiyede kullanım oranı çok az , nerdeyse yok :)

Yüzde 0.1 kullanım oranı var (1000 kişiyle yapılan bir ankete göre ) 

Aklıma şu geldi , sanırım samsung du hatırlamıyorum , yeni bir laptop çıkarmışlardı snapdragon 855 koymuşlardı :)

İleride işlemci dünyası nolur bilmemde , snapdragon geleceğin inteli olabilir :) , ve özellikle snapdragon mimarisine özel flutter yazılımı kullanılabilir aynı apple gibi .

my4 tarafından 17/Şub/20 22:26 tarihinde düzenlenmiştir

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

Flutter bir dil değil. Dart dili üzerine kurulu bir platform. Dart baya başarılı bir dil. Şu zamana kadar c c++ dışında bir dil ile başarılı olmuş bir os yok. MS c# ile denemeye devam ediyor. Belki ordan birşeyler çıkar ama dart ta sanırım os e çok yakın bir platforma dönüşecek. 

ftw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

hayır :)) 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    tagext bunu yazdı

Flutter bir dil değil. Dart dili üzerine kurulu bir platform. Dart baya başarılı bir dil. Şu zamana kadar c c++ dışında bir dil ile başarılı olmuş bir os yok. MS c# ile denemeye devam ediyor. Belki ordan birşeyler çıkar ama dart ta sanırım os e çok yakın bir platforma dönüşecek. 

MS in denemeleriyle ilgili var mıdır bir link dostum

Kurtlar tasma takmaz....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3lete
    d3lete's avatar
    Erkek

Geleceğin dili golang

d3lete tarafından 17/Şub/20 23:52 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muaddib
    Muaddib's avatar
    Erkek

dart ve flutter guzel ikili. hotrefresh mevzusu guzel. birde vs code da entrgre hemem ortam hazirlanabiliyor. 

sic mundus creatus est
Toplam Hit: 1304 Toplam Mesaj: 6
flutter flutter