Format Atmalıyım Fakat ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yagiztektas
    yagiztektas's avatar
    Erkek

Arkadaşlar dizüstü bilgisayarım aşırı biçimde yavaşladığından dolayı bugün norton antivürüs(lisanslı cd) yükledim ve detaylı tarama yaptırdım.Bir kaç virüs buldu ve imha etti.Yalnız pc hala yavaş.Özellikleri 350 gb hdd,2.27gHz intel i3,4 gb ram.En son çözüm olarak format düşündüm fakat bu norton antivirüs programı üç bilgisayara kadar yüklenebiliyordu.Tüm haklarımı kullandım.Şimdi bu bilgisayara format atsam aynı programı tekrar yükleyip lisansı devam ettirebilir miyim ? Yardımlar için şimdiden teşekkürler,saygılar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek

edersin kardeş ama tavsiyem sistemini istediğin şekilde kurduğun vakit hdd de bir yerde imajını sakla ... format zamanı çok işine yarar. Selametle

Hayırlısı...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

bence de en güzel ve sağlam yöntem imaj alma. tabi imaj almanın da detayları var

- imaj alınacak sistemin temiz olması gerekiyor. sıfırdan kurucaksın

- sadece gerekli en temel programları kur. sürücüleri kur

oyun vb gibi sonradan silebileceğin veya çok yer kaplayan şeyleri kurma

bunları yaptıktan sonra hem imajın küçük boyutlu olur hem hızlı kurulur. misal win7 15 dk da mı kuruluyor + driverlar ne kadar hızlı olsan bile reset atma vb gibi durumlar dahil en az (ki müthiş hızlı olman lazım) 5 dk nı alır. ya en kötü sağlam bi kurulum yarım saati bulur.

ama imaj? bir defa kur yedeğini al, tahminen en fazla 10 dk nı alacaktır tekrar kuracağında.

kim ne derse desin yedekleme konusunda Drive Snapshot programını tek geçerim hocam.

İnternetten bulduğum bir Cd'den açılan Vista 'ya bu programı ekledim. En hızlı yedek alan / kuran program bence.

norton ghost önerenler olacaktır. acronis önerenler olacaktır. hepsini denedim en hızlısı ve sorunsuzu bu

istiyosan upload edebilirim minik bir program ama windows üzerinde çalıştıramazsın. cdden çalışan bir windows olmalı yedek KURARKEN

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yagiztektas
    yagiztektas's avatar
    Erkek

Arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ederim,dediklerinizi uygulayacağım :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    YekteranBaymedir bunu yazdı

bence de en güzel ve sağlam yöntem imaj alma. tabi imaj almanın da detayları var

- imaj alınacak sistemin temiz olması gerekiyor. sıfırdan kurucaksın

- sadece gerekli en temel programları kur. sürücüleri kur

oyun vb gibi sonradan silebileceğin veya çok yer kaplayan şeyleri kurma

bunları yaptıktan sonra hem imajın küçük boyutlu olur hem hızlı kurulur. misal win7 15 dk da mı kuruluyor + driverlar ne kadar hızlı olsan bile reset atma vb gibi durumlar dahil en az (ki müthiş hızlı olman lazım) 5 dk nı alır. ya en kötü sağlam bi kurulum yarım saati bulur.

ama imaj? bir defa kur yedeğini al, tahminen en fazla 10 dk nı alacaktır tekrar kuracağında.

kim ne derse desin yedekleme konusunda Drive Snapshot programını tek geçerim hocam.

İnternetten bulduğum bir Cd'den açılan Vista 'ya bu programı ekledim. En hızlı yedek alan / kuran program bence.

norton ghost önerenler olacaktır. acronis önerenler olacaktır. hepsini denedim en hızlısı ve sorunsuzu bu

istiyosan upload edebilirim minik bir program ama windows üzerinde çalıştıramazsın. cdden çalışan bir windows olmalı yedek KURARKEN

Hâlen geçerli mi bu önerin @YekteranBaymedir ?

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 1626 Toplam Mesaj: 5