folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Format Sonrası Bilgisayardaki Problemlerim. Çözüm Konusunda Fikir. (?)

Format Sonrası Bilgisayardaki Problemlerim. Çözüm Konusunda Fikir. (?)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ERERESEL
    ERERESEL's avatar
    Erkek

Arkadaşlar, Windows XP SP3 kurdum, hatasız yükledi. Birkaç aksaklık var çözemedim.

1- İnternet sitelerinden indirdiğime fotoğrafları açmak isteyince ''önizleme yok'' uyarısı çıkıyor.

2- Gizli dosya ve klasörleri görünür yapıyorum, sayfayı kapatınca tekrar gizliyor. Grup ilkesinden düzeltmeyi denedim olmadı.

Bu sorunların çözümü hakkında düşünceniz nedir?

Bir yalanın öyküsü bin gece söylenir.Bir doğru için yardan da serden de geçilir.Hile bir zehirdir,kıvrandırır kişiyi.Hile ile iş gören mihnet ile can verir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

1. için artık ms 'in o sikko resim görüntüleyicisinden kurtulup Picasa'nın viewerını kullanabilirsin.

2. normalde öyle birşey yapmaması lazım ? Hem gizli hem korunan işletim sistemi dosyalarında , buda insanı ister istemez zararlı yazılımlara yönlendiriyor ?

http://www.leyladansonra.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ERERESEL
    ERERESEL's avatar
    Erkek

Başka fotoğraf gösterim programı ile denememiştim. Hemen denerim Hocam, saolasın.

Bir yalanın öyküsü bin gece söylenir.Bir doğru için yardan da serden de geçilir.Hile bir zehirdir,kıvrandırır kişiyi.Hile ile iş gören mihnet ile can verir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek

hocam bi yerde virüs bulastırmıssın , tekrar kur bence ama daha dikkatli davran.

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek
    ERERESEL bunu yazdı

Arkadaşlar, Windows XP SP3 kurdum, hatasız yükledi. Birkaç aksaklık var çözemedim.

1- İnternet sitelerinden indirdiğime fotoğrafları açmak isteyince ''önizleme yok'' uyarısı çıkıyor.

2- Gizli dosya ve klasörleri görünür yapıyorum, sayfayı kapatınca tekrar gizliyor. Grup ilkesinden düzeltmeyi denedim olmadı.

Bu sorunların çözümü hakkında düşünceniz nedir?

1-önizleme yok uyarısı, bildiğim kadarıyla sistemin, resimleri hangi programla açacağının tercihini yapamamasından, ya da uygun formata ait kodeklerin yüklü olmamasından kaynaklanır. fotoğraf sağ tık özellikler ve burdan da dosya türünü seçerek hangi programla açmak istediğini seçmenle sorun çözülebilir. harici bir resim gösterme programı yüklemek te işe yayar. mesela acdsee ya da Irfanview gibi.. (windows explorer/araçlar/klasör seçenekleri/görünüm/bilinen dosya türleri için uzantıları gizle sekmesindeki tıkı kaldırarak resim uzantılarını da görebilirsin)

2-bu sorun bir virüs/trojan sorunudur yüklediğin sistem cd sinin temiz olmaması buna yol açabilir.

amvo.exe yazılımını temizleme yollarını araştırırsan büyük ihtimalle sorunun çözülecektir.

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ERERESEL
    ERERESEL's avatar
    Erkek

Teşekkür ederim.

ERERESEL tarafından 29/Ara/12 03:26 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 953 Toplam Mesaj: 6