folder Tahribat.com Forumları
linefolder Delphi - Pascal
linefolder Formu Gizlemek(Delphi)

Formu Gizlemek(Delphi)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    deniz
    deniz's avatar
    Erkek
    çokmu şey istiorum acaba hiç bir yerde aradıklarımı bulamıorum....bikaç sorum olcak....

1:) örnegin bitane icon var ben bu icona tıklandığı zaman cd-rw kapağını açtırıorum çiift tıklandığında kapttırıorum.(bunu soruma örnek için verdim ) ama formu gizlemek istiorum ki ben bu iconu masa üstüne attigında görsellik bozulmasın sadece iconun gözükmesini istiorum ....

2:) combobox içine örneğin www.tahribat.com yazdım combobox1.items.add('tahribat') ;bölee birkaç tane daha site var combobox un içinde.... bunları nasıl explo. açtırırım....

şimdilik bu kadar :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    :) pek delphici yok sanırım

valla hoca visual basic e geç sana orda yardm ederdim ama hiç bilgim yok.. sen

www.delphiturkiye.com ve www.programlama.com a git sor en iyisi... burda pek cevap gelmiyor

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    deniz
    deniz's avatar
    Erkek
    ertan ;

hocam heryere soruyorum o dedğin sitelerede sordum ama cvp gelmedi...en son çare burası :S burdanda bazen cevp gelior...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    alikadir, ilker06, drkill, i-dress bunlar hatırladığım kadarıyla delphici.Sen bunlara pm den ulaş :)

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    i_drees
    i_drees's avatar
    Erkek
    s.a yeni girdim hemen yazayım:
    1) Masaüstüne açtığın ikonla sadec formun oncreate olayına cdromun açma kodunu yazarsın program açılınca cd rom kapağı açılır tabi mainformu da visible:=false olur bişi görünmez ikinci kere icona tıkladığında programın ikinci kere çalışacak ve açılışta olan kodu tekrar çalıştıracaktır sende bunu önlemek için oncreate olayına if ile eğer programım zaten çalışıyosa cd romu kapatma kodu çalışsın eğer program ilk defa açılmışsa cd romu açsın anladın heralde kodları istersen onlarıda veririm.
    2) combobaoxına eklediğin itemları string yapısında bi değişkene atayacaksın sonrada istersen shellexecute yada winexec ile ie ye açtıracaksın sadece adres stringi yerine tırnaksız değişken adını yazacaksın bununda istersen kodunu yazarım kolay gelsin...

Son Of OTTOMAN Empire
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kozanaybar
    kozanaybar's avatar
    Homo
    i_drees 2. kodunu yazsana hem millet faydalansın hem ben
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    deniz
    deniz's avatar
    Erkek
    ohhh bee sağol hoca bilen birini buldum sonunda senden iyisi yok i_drees zahmet olmazsa kodalarını yazarmısın ..........böle bişi anlamadım :S
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DuPi
    DuPi's avatar
    Erkek
    bu combobox olayını anlamadım, web sayfası açtırmak istiyorsan zaten webbrowser companenti var butonun on click olayına yazarsın..

webbrowser1.navigate('www.tahribat.com');

gibi combobox la olmasını istiyorsan;

webbrowser1.navigate(combobox1.text);

yani zor bişi değil veya sql inj. yapmak istiyorsun diyelim;

webbrowser1.navigate(combobox1.text+'/sql kodları inj.');

yani kendisi bunu halleder :d anladın mı? arkadaşım

Ne zaman birşey öğrenmek istesem, Birden Vaktim Kalmıyor ?
Toplam Hit: 3777 Toplam Mesaj: 8