Fotoğraf Basarken Ortam Türü Nedir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Arkadaşlar yazıcıdan fotoğraf basacağım da direk 10*15 kağıt alsam yeter mi farklı türleri var mı birde ortam türü soruyor neyi seçmeliyim

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Ortam türü dediği aldığın fotoğraf kağıdı (kartı) demek. Bir çok fotoğraf kartları var. Yazıcı belleğinde olan fotoğraf kağıdına göre işlem yapacak demek.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    x-files bunu yazdı

Ortam türü dediği aldığın fotoğraf kağıdı (kartı) demek. Bir çok fotoğraf kartları var. Yazıcı belleğinde olan fotoğraf kağıdına göre işlem yapacak demek.

Hangisini alım hocam ben

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı
    x-files bunu yazdı

Hangisini alım hocam ben

Sana kalmış bişi. Hangisi hoşuna giderse. Farklı özeliklere sahip fotoğraf kağıtları. Mesela glosy kağıtlar bildiğim kadarıyla parlak kağıtlar oluyor. Bunlarda aralrında ayrılıyor. Az parlak çok parlak gibi.

x-files tarafından 27/May/17 18:17 tarihinde düzenlenmiştir

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blmrt
    blmrt's avatar
    Erkek

glossy parlak
    matte : mat ince mat kagıt
    silk  : kagıt ise olan ipek kagıt diye geçer cok gözenekli olan

genelde parlak kagıda basılır amator cekımler
    fotografcıyım bu arada

İnsanlar çok değişti, dikkat etmek lazım. Biriyle el sıkıştıktan sonra beşi de yerindemi diye parmaklarını saymak zorundasın
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Yardımcı olanlar için Teşekkürler glossy aldım

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek

hocam ortam türü fotoğraf kağıdının türü arkadaşlar açıklamış zaten. Genelde parlak kağıtlar daha iyi sonuç verir. Yazıcın canon e serisi gördüğüm kadarı ile 275 gr a kadar kağıt desteği var. (Maksimum 4800 dpi basar çok süper sonuçlar bekleme.) Yani yüksek gramajlı fotoğraf kağıdı alırsan 200 ve yukarısı daha iyi sonuçlar elde edersin. Bulabilirsen canon un kendi fotoğraf kağıdını bulamazsan hp al. Bastırırken de hangi kağıdı kullanıyorsan seç..

Come On Cj
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    stockholm8 bunu yazdı

hocam ortam türü fotoğraf kağıdının türü arkadaşlar açıklamış zaten. Genelde parlak kağıtlar daha iyi sonuç verir. Yazıcın canon e serisi gördüğüm kadarı ile 275 gr a kadar kağıt desteği var. (Maksimum 4800 dpi basar çok süper sonuçlar bekleme.) Yani yüksek gramajlı fotoğraf kağıdı alırsan 200 ve yukarısı daha iyi sonuçlar elde edersin. Bulabilirsen canon un kendi fotoğraf kağıdını bulamazsan hp al. Bastırırken de hangi kağıdı kullanıyorsan seç..

Anladım Hocam beni tatmin edecek performası verdi zaten yazıcım canon pixma e484 kağıt olarak alfa laser a4 240 gr. 20 syf. aldım 8 liraya fazla birşey tutmadı o bitince canon veya epson düşünüyorum basım için Canon Easy-PhotoPrint EX programını kullanıyorum.

Basılmış hali

Orjinalı

Toplam Hit: 1263 Toplam Mesaj: 8
fotoğraf