Framework Yazma Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

Selamlar,

Her kod yazarı gün gelmiştir ihtiyacı dahilinde bir takım kütüphaneler yazmıştır kendisine. Lakin Bir framework yazmak generic dünyanın nimetlerinden faydalanmak güvenliğini loglamasını sağlamak noktasında deneyim sahibi müridlerimiz deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz.

Bir framework yazmak (kütüphane değil!) dediğimizde aman loglama şöyle mühim aman repository lerini şu yapıda oluştur vs vs şeklinde yönlendirmeleriniz yorumlarınız nelerdir?

Ek : Teknik altyapı olarak Unit of work IoC dependencies vs nasıl bir araştırma yapmak gereklidir?

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DuPi
    DuPi's avatar
    Erkek

başkan hangi dilde framework hazırlayacaksın ?

kafanda ne var :) loglama dışında

Ne zaman birşey öğrenmek istesem, Birden Vaktim Kalmıyor ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ömer Kerem
    MuTReFT
    MuTReFT's avatar
    Erkek

Framework yazmaya başlamadan önce sınırlarını veya amaçlarının belli olması gerekiyor, planlamayı iyi yapamazsan ipin ucu fena kaçıyor. major değişikliklerde nasıl ilerleyeceğini iyi düşünmen gerekiyor. Bir dönem ZumatruCore diye CSS/CSS3 framework'u yazmaya başlamıştım tek başına planlama ve diğer mevzularda sıkıntı oluyor. Herşeyi public düşünmen gerekiyor, bir çok varyasyon olabileceğini unutmamak lazım.

Mecburi not: Cahilliğin verdiği CESARET ile ettiği lafın nereye gideceğini hesap edemeyen, düşünemeyen, fikir yoksunu mahlukatlara CEVAP vermiyorum.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    DuPi bunu yazdı

başkan hangi dilde framework hazırlayacaksın ?

kafanda ne var :) loglama dışında

Hocam c# kullanacağız. Bireysel bir girişim değil. Bir ekibin parcasiyim araştırma yapıyorum. Daha önceden böyle ciddi bir framework yazma işinde bulunmadım..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    MuTReFT bunu yazdı

Framework yazmaya başlamadan önce sınırlarını veya amaçlarının belli olması gerekiyor, planlamayı iyi yapamazsan ipin ucu fena kaçıyor. major değişikliklerde nasıl ilerleyeceğini iyi düşünmen gerekiyor. Bir dönem ZumatruCore diye CSS/CSS3 framework'u yazmaya başlamıştım tek başına planlama ve diğer mevzularda sıkıntı oluyor. Herşeyi public düşünmen gerekiyor, bir çok varyasyon olabileceğini unutmamak lazım.

Aynen hocam bunun için sadece 10 kişilik ayrı bir ekip var. 

Ama nasıl olacak nasıl yapılacak ben bu konuda nasıl bir araştırma yapabilirim?

Dediğim gibi hocam bireysel bir girişim değil.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patata666
    patata666's avatar
    Erkek

https://www.amazon.com/dp/0321246756

patata666 tarafından 04/Eki/17 13:04 tarihinde düzenlenmiştir

Beni banlayan admin ölsün
Toplam Hit: 1102 Toplam Mesaj: 6
framework