folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Fransadaki Araplar İle Suriye Bölgesindeki Araplar

Fransadaki Araplar İle Suriye Bölgesindeki Araplar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

Beyler merak ediyorum, fransada yaşayan bi ton arap göçmen var ve bunlar suriyedekilerle hiç alakasız bir medeniyetteler bunun sebebi nedir? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byhewal
    byhewal's avatar
    Erkek

........Yanlış alarm

byhewal tarafından 13/Tem/14 02:29 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

fransadakiler mağrip ve berberi sanırım çoğunluk berberi

kültür farkı olabilir mezopotamyada medeniyet bin yıl önce bitmiş amk en son süryanilerde gitti amcık beyinliler kaldı bi

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek
    kültür, hars, hadarat.. ya da şöyle söyleyeyim ; insan çevresindeki koşulların ürünüdür.

yıkılma sakın !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Arapların her ülkesi bir değil. Gözlemlediğim kadarıyla Mısır ve Cezayir vatandaşları kibar ve nazik. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ummeti_bela
    ummeti_bela's avatar
    Erkek

Herturlu pislik mevcut.. kavga hir cikartma illegal her turlu yol.. devletten gecinme.. benim icin fransadaki araplar yazdiklarimin toplamindan fazladir.. en iyisi bana uzak olsun

yok biSi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek
    ummeti_bela bunu yazdı

Herturlu pislik mevcut.. kavga hir cikartma illegal her turlu yol.. devletten gecinme.. benim icin fransadaki araplar yazdiklarimin toplamindan fazladir.. en iyisi bana uzak olsun

Elbette koşullar önemli ama o bölgenin arapları arkadaşında belirttiği üzere Bedevi ağırlıklı değiller. Yinede asıl sorunlu olan araplar, ya da daha doğrusu en kötüleri arap yarımadasındakiler, ve benze en kötüleride Suriye ve Irak'lılar. Bunda hem düşük ekonomik koşullar ve yıllardır çeşitli nedenlerle ezilen durumunda kalmaları etken. Gerçi Bağdat' ta Şam' da tarihsel olarak alışık, her dönemde sürekli güçlünün ve yöneticinind eğiştiği, önüne gelenin gelip geçtiği bölgeler olarak kalmış buralar, görüldüğü üzerede halen devam ediyor. Hadi şimdi petrol var, o zaman öyle şeylerde yokmuş. Selçuklu gelene kadar her hafta cuma günleri başka birine hutbe okunmuş yıllarca, her hafta yönetici değişmiş küçük bir örnek olarak. Bu vatandaşlar gelişmemiş, ne toplumsal yaşam, ne görgü, ne ahlak. Kimse bana demesin onlar da müslüman filan diye, bunlar dağdan indim şehre durumundalar şu an burada ve bunu da tümüyle değerlendirmeye çalışıyorlar.

Dipnot: Aslında bedevilik çok önemli ve inanılmaz derecede şaşıracağınız kurallarla çevrili bir kültürdür. Üşenmezseniz bir araştırın, okuyun, ancak bunlar bundan da nasibini alamamış, benliğini kaybetmişler, aksi halde burada ne işleri var, ülkesinde savaşıyor olurlardı zaten. Türkiye' de hayırsız, uğursuz nüfusu azalmış, o nedenle toplayıp getirmişler bunları.

zeyrekli tarafından 13/Tem/14 08:54 tarihinde düzenlenmiştir

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
Toplam Hit: 1012 Toplam Mesaj: 7