Ftp Mysql Çoklu Yedekleme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,
    linux resellerım da bulunan yaklaşık 20-25 tane hostingin periyodik olarak ftp ve mysql yedeğini almak istiyorum aylık yada 2 aylık olacak şekilde teker teker cpanele gidip backup oluşturup indirmek yerine bunu otomatik yapan bir program varmıdır vermiş olduğum ftp bilgilerine bağlanıp bir klasöre ftp dosyalarını yine aynı klasöre mysql dosyalarını atacak. handy backup ı denedim ama hemen yakalandı 249 usd gibi fiyatı da pahalı geldi.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S2kucuk
    S2kucuk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://www.r10.net/site-amp-server-administration/810183-ssh-dan-full-backup-alma-ve-tekrar-yukleme-islemleri.html

Burdaki bilgilere bakarak bash script yazabilirsin. Her ayın 1 i gece 3'te execute edersin başın ağrımaz. FTP'ye upload konusunu da eklemek zor değil. Bildiğim hazır çözüm yok.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

Cpanelse reseller isen whm de var böyle bir opsiyon. Günlük haftalık aylık şeklinde üstüne yazdırma opsiyonu ile yapabilirsi Whm legacy backup configuration.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek

yazılan özelikler VDS Sunucualdığımız bir yerden yapılabiliyor ama benim resseller hesabımda bu seçenekler yok o yüzden farklı bir seçenek arıyorum handy backup gibi.

Toplam Hit: 878 Toplam Mesaj: 4
mysql ftp yedek otomatik yedekleme