folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Full Trust Yetki Problemi .NET MVC

Full Trust Yetki Problemi .NET MVC

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Webci58
    Webci58's avatar
    Erkek

Selamlar,

Web sitemi hosting com tr'ye taşıdım bir süre önce, dün site runtime error vermeye başladı. Ticket açtığımda ise Full Trust ile çalıştığı için olduğunu söylediler, sunucuda sadece Medium trust izini varmış.

İlk defa trust level olayı ile karşılaştım, localde configden <trust level="Medium"/> yaptığımda proje çalışmıyor, Full yaptığıda çalışıyor, nerede nasıl düzenleme yapmam gerektiğine dair hiç bir fikrim yok.

Bu sorunu nasıl çözebilirim? Daha önce tecrübe eden var mı acaba? 

Frontend Dev.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    Webci58 bunu yazdı

Selamlar,

Web sitemi hosting com tr'ye taşıdım bir süre önce, dün site runtime error vermeye başladı. Ticket açtığımda ise Full Trust ile çalıştığı için olduğunu söylediler, sunucuda sadece Medium trust izini varmış.

İlk defa trust level olayı ile karşılaştım, localde configden Medium"/> yaptığımda proje çalışmıyor, Full yaptığıda çalışıyor, nerede nasıl düzenleme yapmam gerektiğine dair hiç bir fikrim yok.

Bu sorunu nasıl çözebilirim? Daha önce tecrübe eden var mı acaba? 

keşke hosting almadan önce sorsaydın. trust level seviyesini sadece config dosyasında değiştirmek sorununu çözmez. Kullandığın kodlar içinde de değişiklik yapman gerekir ki malesef bazı durumlar sadece full izinde çalışıyor.

Kodlarını bilmiyorum ama örneğin; mysql veritabanı, OleDbPermission, EventLogPermission, ReflectionPermission gibi yapılar medium yetkide .NET 4.0'da desteklenmez.

Benim çok eskiden yaptığım bir proje natro hosting de trust level="Full" olarak yıllardır çalışıyor. Malesef windows hosting, linux hosting gibi değil. Alırken çok fazla detayı sorman veya bilmen lazım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Webci58
    Webci58's avatar
    Erkek
    cukurova bunu yazdı

keşke hosting almadan önce sorsaydın. trust level seviyesini sadece config dosyasında değiştirmek sorununu çözmez. Kullandığın kodlar içinde de değişiklik yapman gerekir ki malesef bazı durumlar sadece full izinde çalışıyor.

Kodlarını bilmiyorum ama örneğin; mysql veritabanı, OleDbPermission, EventLogPermission, ReflectionPermission gibi yapılar medium yetkide .NET 4.0'da desteklenmez.

Benim çok eskiden yaptığım bir proje natro hosting de trust level="Full" olarak yıllardır çalışıyor. Malesef windows hosting, linux hosting gibi değil. Alırken çok fazla detayı sorman veya bilmen lazım.

teşekkürler, araştırdığım kadarıyla galiba medium trust seviyesinde IO, oledb veya Ado net kullanamıyoruz, bunları düzeltmek demek projeyi baştan yazmak demek zaten. O zaman full trust sunucuya taşımaktan başka çözüm kalmadı, güvenlik risklerini kabul ediyorsanız taşıyabiliriz demişlerdi

Frontend Dev.
Toplam Hit: 1443 Toplam Mesaj: 3
full trust medium trust