folder Tahribat.com Forumları
linefolder Virüs - Trojan - Keylogger - BotNet
linefolder G0ld.Com Bu Virüsten Nasıl Kurtulabilirim.

G0ld.Com Bu Virüsten Nasıl Kurtulabilirim.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasin_55
    yasin_55's avatar
    Erkek

hoca biraz araştırdım da çok pis t....lı bi virüse benziyo, sanırım chenzi die de geçiyo adı.

acaip bişe google da falan millet inim inim inliyo.

google in englishde de araştırdım sonuç yok.

fakat donanımhaberinn forumunda falan bişiler var.

buna yakalanan bir çok internetcafeci olmuş, sorunu aşanlar var ,anlatmışlar ama garip ve komplex bişe.

bunun yanında hiç bi antivirüsün antispyware vs vs vs nin maçasının yemediği bişe gibi gözüküyo yorumlardan.

virüs deepfreeze falan dinlemiyo, çünkü ağdan tekrar bulaşıo, kabloları falan çıkarmak lazım.

anlatılıyo işte bişiler bi bak istersen :S 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek
    Eğer bi çaresini bulamazsak komple kapatırız net i. Bizde patlayacağına onlara patlasın. dediğin şekilde idari servislere açsak yine bişey farketmeyecek. Adamlar pc kullanmayı pek bilmiyolar. Onların pc ye bulaşında diğer pclere de bulaşacak yine. Zaten çoğu pc nin uzantısına göre dosya indirme yetkisi yok. Youtube gibi siteler engelli. Biz ne dersek diyelim boş. İlla bişeyler gelecek başımıza ondan sonra sözümüzü dinleyecekler. Bir musibet bin nasihattan iyidir diye dememişler boşuna. Nette de adam gibi bilgi yokki bu virüs hakkında. Bi kurtarabilsek şundan kendimizi.Hele bi yarın olsun bakalım neler yapabiliriz. Eğer aklınıza bişeyler gelirse yazarsanız sevinirim. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz için. Dayı sana teşekkür yok. Sana bilardo ıstakası var. :)

Naber la?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    benim tavsiyem bu hocam bilgisayarları kısıtlarsan zaten labris önce taramadan geçiriyor ondan sonra sayfayı görüntülüyor tabi bunu çok çabuk yapıyor. bu şekilde bilgisayarları tek etki alanında toplarsan, her bir bilgisayara bir tane ip no verirsen, usb bellekleri kilitlersen, cdrom gibi sürücüleride kilitlersen herhangi bir sorunla karşılamazsın :) tabi sizin ordaki çalışanlar teknolojiyi yakından bilmedikleri için seninde işin zor gerçi milletle uğraşmak zor :) Allah kolaylık versin hocam..  
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Qin
    Qin's avatar
    Erkek

http://info.prevx.com/downloadprevx2.asp

bide sunu indirip dene hocam

Haksızlık karşısında eğilmeyiniz; çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz. (Hz. Ali (r.a)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Problemli
    kuvvet
    kuvvet's avatar
    Erkek

:S ismini vermediğim bi mürüdün profiline bakıyodum .info adlı sitesine girdim :/ hacked / snifer dosyaları vardı bokgibi girdim system31/emule.txt bıraktı baktım logluyo aq :(

edit pardon system 32

Bozamaz Aramızı Yarasa
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek
    chenzi virüsü die bilinir pezevenk az uğraştırmadı arkadaşlarla okulda 250 pc olmasada 60pcde rahat bunlardan vardı bizim tek çaremiz ghosttu zaten dersten kaçmak için yer arıoduk iyi oluodu :) geçen benm ewdeki pcyede girmiş basmak zorunda kaldım formatı :((

Ben giderken sen dönüyodun, sen benden daha fazla şey bilirsin vs.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek
    Qin bunu yazdı:
    -----------------------------

http://info.prevx.com/downloadprevx2.asp

bide sunu indirip dene hocam

-----------------------------

Denedik kardeş onu ama yemedi. Onu sistemden kaldırmakta ayrı bi dert. Zaten işe yaramadı bi de kendisiyle uğraştırdı bizi. 

Naber la?
Toplam Hit: 4131 Toplam Mesaj: 18