Gamebook Tercihi İçin Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kirsting
    Kirsting's avatar
    Erkek

İyi forumlar müridler

Abilerim şimdi şöyle ki ben bir oyun laptop u satın almak istiyorum. Kendi içimde seçenekleri belli bir noktada azalttım ama aklıma takılan çok fazla soru var.

Monster abra : NVIDIA 4GB 960m ekran kartı-16gb(1600)mhz ram 240ssd-1tb hdd 
    yada
    MSI GE62:  NVIDIA 2GB 960M ekran kartı-8gb(2133)mhz ram 128ss-1tb hdd

birçok yerde monster'ın mavi ekran sorunlarını okuduğum için açıkçası kafam çok karıştı. O kadar para verdiğim alet durup dururken mavi ekran verirse sinirlerimi hoplatır hoş olmaz. Bir yandan da fiyat ve donanımın belli noktada yüksek olmasıyla monster cezbediyor. Uygun görürseniz yorum ve tavsiyelerinizi rica ediyorum

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

Benim kişisel görüşüm, laptop masaüstünün yerini tutamaz. 

Masaüstü bilgisayarda oynadığım oyunun zevkini laptopta alamıyorum. Laptopta ekran küçük geliyor, ısınma problemi oluyor, yeterli fps alınmıyor, upgrade zor ve pahalı ...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

moster iade de sorun cikarmiyo, al bi ay takil sevmezsen iade edersin.

kim ne derse desin kendin denemen en iyisi olur

black implies white, self implies other, life implies death.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    majestiquo
    majestiquo's avatar
    Erkek

Hocam yaklaşık 2 hafta önce monster abra laptop aldım. Senin almak için yazdığın modelin aynısı. Sana gördüğüm + ve - leri yazayım istersen.

Laptop gerçekten çok performanslı donanım hakkını veriyor. Performans konusunda memnun kalacağına eminim. Özellikle klavye ışığını artırıp azaltabilmek benim en beğendiğim özelliklerden(4 derece ışıklandırması mevcut). Daha çok bana göre eksi yönlerinde durmak istiyorum. Laptop seni 1920*1080 çözünürlükte kullanmaya zorluyor resmen. Düşük çözünürlüklerde textler net okunmuyor ekran görüntüsünü tam ekran yaptığın zaman görüntü bozuluyor verim alamıyorsun. Diğer eksi özelliği ise  inanılmaz sesli çalışıyor(internette ölçüm yapanlar yaklaşık 60dba ses çıkardığını ölçmüşler). Laptopı açar açmaz fan devreye giriyor ve çok ses çıkarıyor. Biraz daha zorlasa masaüstü pclerle yarışacak düzeyde ses oranı. Gün içerisinde farkedilmiyor lakin özellikle gece kullanımlarında biraz rahatsız ediyor. Kasası biraz fazla ısınıyor gibi geldi bana. Cpu değerleri felan her ne kadar düzgün göstersede özellikle dizinizin üzerinde kullanacaksanız uzun sürelerde sıkıntı yaratabiliyor.Bunun dışında rahatsız eden bir özelliğini görmedim.Umarım yardımcı olmuştur.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Ram hariç Monster daha ilgi çekici fakat MSI dada yüksek mhz lerde ram kullanılıyor :S 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kirsting
    Kirsting's avatar
    Erkek

@ baracuda81  hocam kurulu bir düzenim olsa haklısın ama öğrenciyken laptop zorunlu oluyor

@nurulmac11 hocam pazartesi bir gidip bakıcam bakalım

@majestiquo  hocam sağolasın öncelikle çok güzel yazmışsın. Mavi ekran almak gibi bir sorun yaşadın mı ? Ayrıca kasası nasıl bir aydınlatabilecek misin kimi plastik kauçuk diye kötülemiş kimileri iyi demiş. Senin düşüncen ne kasayla ilgili?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    majestiquo
    majestiquo's avatar
    Erkek
    Kirsting bunu yazdı

@ baracuda81  hocam kurulu bir düzenim olsa haklısın ama öğrenciyken laptop zorunlu oluyor

@nurulmac11 hocam pazartesi bir gidip bakıcam bakalım

@majestiquo  hocam sağolasın öncelikle çok güzel yazmışsın. Mavi ekran almak gibi bir sorun yaşadın mı ? Ayrıca kasası nasıl bir aydınlatabilecek misin kimi plastik kauçuk diye kötülemiş kimileri iyi demiş. Senin düşüncen ne kasayla ilgili?

Şimdiye kadar mavi ekranla karşılaşmadım. Öyle bir sorun olsa zaten hemen geri alım yapıyorlar hocam o konuda için rahat olsun. Kasası özellikle fan kısmı bence çok kaliteli. Soğutması üzerine baya önem vermişler kendini belli ediyor. Genel olarak kasası idare eder hocam ne çok üst kalite nede alt kalite.Kasasının üzerinde çok fazla el izi yapıyor bu biraz kötü sanki sürekli üzeri ıslakmış imajı yaratıyor. monitörün açılabildiği max açı biraz az yani geriye çok fazla gitmiyor yinede mevcut oranı işinizi görür. Tuş takımı ise bence gayet başarılı. Yazımı vs çok rahat ve kullanımı çok iyi.Ben alırken fiyat/performans olarak araştırmıştım. Bence verdiğim parayı tamamen hakediyor hocam ürün. Dediğim eksikleride halletmiş olsalar zaten 4kdan aşağı fiyat istemezlerdi :)

Toplam Hit: 928 Toplam Mesaj: 7
gamebook monster msi