folder Tahribat.com Forumları
linefolder Grafik - Animasyon - Flash - 3D Modelleme
linefolder Gazete,Dergi , Broşür Vs. İçin Program Önerisi ?

Gazete,Dergi , Broşür Vs. İçin Program Önerisi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desiqner
    Desiqner's avatar
    Erkek

Merhaba Arkadaşlar ;

Şimdi arkadaşlar ile aramızda küçük bir gazete çıkarmak istiyoruz.Bende kullanımı karmaşık olmayan ve iş gören programlar arıyorum.Photoshop kullanıyorum ama bu işi başka bir programla yapmak istiyorum.
    Kullandığınız veya iyi olduğunu bildiğiniz gazete,dergi,broşür tasarım programları nelerdir ?

Anladım işi, sanat Allah'ı aramakmış; Marifet bu, gerisi yalnız çelik-çomakmış...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    Desiqner bunu yazdı

Merhaba Arkadaşlar ;

Şimdi arkadaşlar ile aramızda küçük bir gazete çıkarmak istiyoruz.Bende kullanımı karmaşık olmayan ve iş gören programlar arıyorum.Photoshop kullanıyorum ama bu işi başka bir programla yapmak istiyorum.
    Kullandığınız veya iyi olduğunu bildiğiniz gazete,dergi,broşür tasarım programları nelerdir ?

Adobe Illustrator, Idesign bu ikisini dene , dergi vs  için indesign öneriliyor ama ben herşeyi illustratorden yapıyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Böyle dersen sana kaç adet derler ?

Kaç sayfa derler?

Matbaada yüksek sayıda çıkartırsın ki photoshop dosyasıyla gidersen yeniden yap derler yada düzenleyecek grafiker kardeş arkandan küfreder :))

Ama 1 tane ise dijitalde bastırırsın sorun yok. 

Ama iş garanti olsun sen illustrator kullan derim.

Bence karışık değil ama zor dersen,

Daha basit corel draw olabilir.

Daha basit dersen ...vay be başka program bilmiyorum basitten. 

futurist tarafından 11/Ağu/16 08:24 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavitutku
    mavitutku's avatar
    Erkek

corel kullan öğrenim süren 15 dk vazgeçmen 15 sene

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek

Ben her türlü Coreli öneririm hem hızlı pratik. Ama son dönemlerde adobe indesign öneriyorum gerçekten dizgi mizampajda pratik yönlenleri var. Mesela dergi tasarımında bazı sayfaları aynı mizampajda çizgide ilerlemen gerek bu tarz durumlarda şablonu kaydedip diğer sayfalarada hızlı şekilde o şablonu uygulayabiliyosun. en önemlisi baskı kısmına geldiğinde forma ayarı yapmak corelde zulüm hale gelebiliyor ama indesign bunun içinde güzel. Aslında corel indesignin bazı özelliklerini artılarını alsa geliştirse üstüne hiç birşey gelemez. 2-3 versiyonda bir yenilik yapıyor. :(