folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Gece Görüşü Hakkında

Gece Görüşü Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ARIZALI
    ARIZALI's avatar
    Erkek
    Mürid kardeşlerime selamlar. Bundan 12 - 13 yıl kadar önce bazı dükkanların camında posterler vardı; gece yarısı çekilmiş bi resim, resimde bi gözlük vardı ve gözlüğün gösterdiği her yer akşamüstü vakti kadar aydınlıktı. Bugün nerden geldiyse aklıma geldi, aradım aradım pek bişey bulamadım. Sarı camlı bazı gözlük reklamları var ama nasıl gösterdiklerini gösteren bi resim hiçbir yerde yok. Sizin bu konuda bilginiz var mı acaba? Gece sürerken çok zorlanıyorum artık, yaşlandık mı ne |-)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ran
    ran's avatar
    Erkek
    gece görüşü dürbünler var.pille çalışır 3 km de rahat seçebilirsin nesnenin ne olduğunu. (hayvan mı insan mı) etrafı yeşil gösterir. harika bir alettir. tek gözle bakılan ve iki gözle bakılan tipleri var. ben askerde teklileri kulandım. türkiye de devlet kurumlarında var. başka bir yerde satılmaz, satılamaz sanırım. yurt dışında bulabilirsin.getirmesi yasak mı değil mi bilmiyorum. ve tabi ki taşıması yasal mı onuda bilmiyorum.

Bilmem kaçıncı galaksiden gelen gama ışınlarına maruz kalmak için Pipimizi açıkta tutup UFO konmasını bekledik
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

@ran

arkadaş dürbün falan istemıor.   bi posterle ilgili bilgi almaya çalışıor.

matematik24.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek
    bi göz doktoruna görün yada optikçiye sor

tahribat.com a can feda
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

ne süreceksin hoja onu anlamadım? helikopter falanmı?

şaka bi yana   gecegörüş le  normal araç süremezsin ışıklı yerleri çok parlak gösterir ayrıca renk seçimi yapamazsın ,yağışlı havada parlaklık dahada artar .

bu sevdadan vazgeç bir göz doktoruna görün sorunu çözerler.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ARIZALI
    ARIZALI's avatar
    Erkek
    Normal otomobil için sormuştum ama galiba yalandı o afişler :( bilenler bilir, burda gece de gündüz de araba sürmek bi sanat (Hatay'da) çoğu yerde çizgi yok, olsa da gece karşıdan araba gelince çizgi görüş mesafesi 2 metre :S parlamıyo a.q.un çizgileri... gece körlüğü var bende galiba, en iyisi bi doktora görünmek... sağolun yine de teşekkürler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bixi
    Bixi's avatar
    Erkek
    wala çeşitli spekülasyonlar görüyorum konu hakkında ama gayet bilgi eksikli gördüm ve aydınlatma ihtiyacı zuhur etti benim bünyede:p arkadaşın dedi gibi gece görüş gözlügü 3 km den filan bi halt göstermez.camızı bile zor görürsün..ve gece görüşler çeşitlidir...gözlügü vardır dürbünü vardır... ay ışıgında ve aydınlatılmış yerlerin az uzagında gayet güzel net gösterirler fakat karanlıkta vesisli havalarda pek bi halt yemezler...ve dahi.... aynı gözle sürekli bakıldı zaman yorar insanı.ve bakma görme için yapılır seyahatte cevreyi izlemek gibi anlık yer degişikli yapılmaz sabit bi nuoktaya dikkatli baklırki bi haltı göresin...ve önemli bi dip not..bunlar askeri amaçlı kullanıldıkları için ışık disiplinine uymak gerekir bunun içinde zawazingyu gözündeyken açma kapama dügmesini kullanmak zarureti vardır ..yoksa kabak gibi ışık saçtın için sen daha önce görünürsün.....ve daha gelişmişi termel kameralar vardır artık..ve onlarda ısıya duyarlı çalışır ve onun bile mesafesi 1 km dir....geregini bilgilerinize arzı endam ederim muhtemelen...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilemem83
    bilemem83's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bixi bunu yazdı:
    -----------------------------
    wala çeşitli spekülasyonlar görüyorum konu hakkında ama gayet bilgi eksikli gördüm ve aydınlatma ihtiyacı zuhur etti benim bünyede:p arkadaşın dedi gibi gece görüş gözlügü 3 km den filan bi halt göstermez.camızı bile zor görürsün..ve gece görüşler çeşitlidir...gözlügü vardır dürbünü vardır... ay ışıgında ve aydınlatılmış yerlerin az uzagında gayet güzel net gösterirler fakat karanlıkta vesisli havalarda pek bi halt yemezler...ve dahi.... aynı gözle sürekli bakıldı zaman yorar insanı.ve bakma görme için yapılır seyahatte cevreyi izlemek gibi anlık yer degişikli yapılmaz sabit bi nuoktaya dikkatli baklırki bi haltı göresin...ve önemli bi dip not..bunlar askeri amaçlı kullanıldıkları için ışık disiplinine uymak gerekir bunun içinde zawazingyu gözündeyken açma kapama dügmesini kullanmak zarureti vardır ..yoksa kabak gibi ışık saçtın için sen daha önce görünürsün.....ve daha gelişmişi termel kameralar vardır artık..ve onlarda ısıya duyarlı çalışır ve onun bile mesafesi 1 km dir....geregini bilgilerinize arzı endam ederim muhtemelen...
    -----------------------------

termal konusunda bi yanlışın olmasın hoca...:) 1 km fazladır..die biliorum..askeriye dekiler için konuşuyorum..

Sizler, Bizlerden Mekanik Sinyaller beklerken , Bizler de Sizlerden Beyin Sinyalleri bekliyoruz!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ---RudeboY---
    ---RudeboY---'s avatar
    Erkek
    Valla kullanımını,satanları fln bilmem ama istediğine benzer bişiyi amerikancıkların ordusunda gördüydüm dünki haberlerde =) böle kafada şapka,şapkanın tepesinde madenci kaplerindeki fenerler gibi gecegörüş şeysi,baktığın 2 delik var ama önde bi tane yer var garip bişidi :D

Söz gümüşse, altın paradır...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Dandik Bir gece görüş kamera yapımı 

Bir adet kamera. IR ledleri ve IR filtresi olarak kullanacağımız fotoğraf makinası filmlerinden.

Filmleri alın kameranın merceğine takın.Ondan sonra IR ledlerinide çalıştırın kameraya monte edin tamam işte mis gibi gece görüşü.Yalnız mavi gösteriyor :D 

şimdi termal kamera yapmayı planlıyorum ama çalışma prensibi nedir onu bilmiyorum.Bilen yardımcı olsun :D

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bixi
    Bixi's avatar
    Erkek
    hımmm.... ben gece görüşlerden bahsedildi diye sadece gelişmişi olarak termal kameralar var demiştim ve termal kamera olarak tüfek üstü adapte edilebilen cinsini yazmıştım 1 km diye ve bunları aselsan yapıyor gayette hoş güzeller...fakat  tw ekranı olan ve  uzak mesafeleri gösteren ve ordumuzun eli ayagı olan termal kameralarda var evet....bünye bu kadar bilgiyi nasıl kaldırıyor anlamıyorumki(ukalayım ama yapacak bişey yok..kendimi böyle seviyorum):)
Toplam Hit: 6452 Toplam Mesaj: 11