Gece Nobetcileri İçin Film

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

bu arada konu başlığı çok click'bait olmuş , game of thrones sonrası gece nöbetçileri için bir spinoff filmi yapılıyor sandım ayıptır :)

Tam olarak bunu da istemiştim...

^^D` diyorum bende "Reklamı Geçiniz" linkine tıklayınca, Khatun'un birinin dibinden Nude fotosu, niye çıkıyor. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Baktım gecenin 1.5  2si..

Öyleceyim.. bir ben bir de evren ..  şairin (Attila İLHAN'ın) dediği gibi..

Aklıma hudut günlerim geldi... umarsız telsiz konuşmaları.. operatörlerin küfürleşmeleri... çoban yıldızı mesajları..

Kendimi Jüpiter'in Io'sunda buldum bir ara geceleyin... bazen duvarda gece nöbetinde.. hiç gelmemiş gelmeyecek düşmanı beklerken.. vs.. vs..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Baktım gecenin 1.5  2si..

Öyleceyim.. bir ben bir de evren ..  şairin (Attila İLHAN'ın) dediği gibi..

Aklıma hudut günlerim geldi... umarsız telsiz konuşmaları.. operatörlerin küfürleşmeleri... çoban yıldızı mesajları..

Kendimi Jüpiter'in Io'sunda buldum bir ara geceleyin... bazen duvarda gece nöbetinde.. hiç gelmemiş gelmeyecek düşmanı beklerken.. vs.. vs..

^^D bakıyorum bu Venüs'e de, ne Akşam Yıldızı olarak  ne de Sabah Yıldızı olarak göremedim bi türlü. 

Tırıvırı sitenin birinden kopyaladığım şu metnin bold kısımları ilgimi çektiydi, lâkin denk gelemedim.

" Çoban Yıldızı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Dünya üzerinde medeniyetin başladığından itibaren gökyüzünün sırrı, insanların hep araştırmaya yöneltmiş bir konudur. ...  birisi de Çoban yıldızıdır.
    ***İlk başlarda Yıldız sanılan ama daha sonra Gezegen olduğu anlaşılan Çoban yıldızı, aynı zamanda Venüs adıyla da anılmaktadır.

Venüs gezegeni, güneş sisteminde yer alan bir gezegendir ve bazı özellikleriyle sistemdeki diğer gezegenlerden ayrılmaktadır.

Çoban yıldızı, güneş sisteminde ikinci sırada er alır. Venüs’ü özel ve farklı kılan en büyük etken ise bu gezegenin dönüş yönüdür.

Bu gezegen güneş sisteminde, ters yönde dönen, tek gezegendir. Keşfi .... kabul edilmiştir.

Venüs, güneş etrafında dönerken bu dönüş Dünya Günü olarak 224’e eşittir.

Bilim adamları ve astronotlarca oldukça fazla araştırılan Venüs gezegeni, Dünya ile kardeş gezegen ^^D de ilan edilmiştir. ....

Yapılan araştırmalar sonucunda Venüs gezegeninin bilinirliğinin, M.Ö 1700’lü yıllara dayandığı anlaşılmıştır. Bu bilgiye ise bu tarihte yazılmış olan Eski Babil metinleri ışığında ulaşılmıştır. ....

... ünlü matematikçi ve bilim adamı olan Pisagorun araştırmalarına da konu olmuştur. Eski Yunan Medeniyetinde Venüs, sabah görüldüğünde SabahYıldızı, akşam görüldüğünde ise AkşamYıldızı olarak anılan bir gezegendi.

Pisagorun bu konuda yapmış olduğu çalışmalar sonucunda sabah ve akşam görülen yıldızın farklı değil,aynı yıldız olduğu kanıtlanmıştır.

Tarih öncesi dönemlerin ardından takip eden yıllarda da İlk Çağ insanı, “Çoban Yıldızı” olarak adlandırılan gezegen hakkında daha fazla bilgi toplamaya başlamıştır. Bu dönemde ünlü bilim adamı olan Heraklit tarafından Venüs gezegeninin Dönüş Yönünde bir Terslik olduğu vurgulanmış ve bu buluş bilim dünyasında ‘Güneş Merkezli Sistem' olarak adlandırılan görüşün, uzun yıllar boyunca tartışılmasına neden olmuştur. Güneş Sisteminde üzerinde yaşadığımız dünyaya, Yörünge Olarak en yakın gezegen, Venüs gezegenidir. Aynı zamanda ***Venüs, Çıplak gözle görülebilen, Tek gezegendir. Venüs, Güneş Sistemindeki gezegenler içerisinde Yüzey Sıcaklığı en fazla olan gezegendir. Gelişen teknolojiyle birlikte günümüzde gezegenlere araştırma amacıyla uydular gönderilmektedir. Venüs ise bu sıralamada ilk sırayı almaktadır.

Yazar: Erdoğan Gül "

RitmFarbRacourci tarafından 10/Haz/19 01:20 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Zaçmalamış

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

niye?

--

Güncelleme; Tarayıcıdan kaynaklı göremedim di siteyi, şimdi okuyorum.

----

http://tug.tubitak.gov.tr/tr/gok-olaylari-yilligi

K'işisel N'ot(KN): bu link'deki 2019 pdf indirilecek.

RitmFarbRacourci tarafından 10/Haz/19 01:38 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    Antikky bunu yazdı

Neden diğer filmlerin çekildiğini sorgulatan 3 film vardır.

1. Batman - The Night Knight
    2. John Wick 
    3. Matrix

Yeni bir şeyler arayıp vaktinizi öldürmeyin 3 haneli rakamlara gelene kadar bu filmleri döne döne izleyin.

batman gece şovalyesi değil '' Kara Sövalye (2008)The Dark Knight (original title) '' olacak heralde , o bir trilojinin 2. filmiydi hacım.  3. filmden sonrasını diyorsan zaten evet rises den sonrası çöp. ama 3. film aslında bir yerlere bağlanabilirdi nolan çekmek istemedi tekrar.

john wick için ise iyiki geldi diyorum 1. film ne kadar güzelse 2. ve 3. film de o kadar güzelki gişenin içinden geçti 4. film (belki son film olabilir)gelecek , fakat adamların yarattığı dünya çok güzel , sırf o dünyayı anlatan dizi bile gelebilir. ki continental oteli merkezine alan bir dizi gelecek diye muhabbeti geçmişti.

3 matrix , evet bazılarına göre ve bana da göre matrix 1. filmi muhteşem ve en iyisi , ancak hikayeyi bitirmek gerekiyor , normalde 2 film olacaktı ama gişedeki başarı görülünce 3 film yaptılar her dakikası yine başarılı.

senin örneklerin bence sıkıntılı yapımlar değil ama mesela bir hobbit 1 film olması gerekirken 3 film çektiler son filmin adı 5 bilmemne savaşı ama neredeyse savaş yok. vs vs

John wick 2, 1den de kötü ya paso sıkıyor ölmüyor full aksiyon da baba gerçeklikten aşırı kopuk. Seveni de inanilmaz çok. Ben niye sevemedim anlam arıyorum. 

Toplam Hit: 2042 Toplam Mesaj: 17
komedi peter sellers