folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Geleceğin Programlama Dili

Geleceğin Programlama Dili

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Geleceği bilebilmek için geçmişi de bilmek lazım...

Buyurun programlama dilleri tarihçesi...

programlama%20dilleri

Boyut biraz büyük.. Kusura kalmayın..

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    theagartaman bunu yazdı
    TeRRoR bunu yazdı
    theagartaman bunu yazdı
    bundan 100 sene sonra programlama diye birşey olmayacak aklınızdan bişey düşüneceksiniz 1 saniye sonra kafanızda kurduğunuz algoritmanın hataları çözülecek olası çözüm yollarını verecek ve sonunda programımız tamamlıyacak ve daha aklınaza alamıyacağınız şeyler olacak

bundan 10 yıl sonra yazılım altın çağını yaşayacak ve tarihe karışacak aynı buhar makinesi ile yapılan karmaşık makineler gibi

bu fikre nerden kapıldın hocam, bizim bilmediğimiz; kapalı kapılar ardında geliştirilen özel teknolojiler hakkında bilgin filan mı var? Tam Sci-Fi olmuş.

hocam 1910 yılında fransız ressam villadimire göre 2000 li yılları gösteren portreler 

http://paleo-future.blogspot.com/2007/09/french-prints-show-year-2000-1910.html

işte sizin bilmediğiniz kapalı kapılar ardında geliştirilen özel teknoroji hakkında bilgin olması için önce düşüncelerini geliştirmen lazım

Çizimlerde en çok uçan figürlere rastlıyoruz, merak ettim neden bu amca bu kadar takmış bu işe diye. Ressamın çizdiği dönemle ilk başarılı insan uçuşunun kesiştiğine denk geldiğini gördüm. Yani ressam future (geleceği) tahmin ederken cigaraya abanıp fantazilere düşmek yerine icadları gözden geçirip "akıllı tahmin"ler üzerinden gitmiş.

Senin öngöründe ortada hiçbir dayanak yok. Tepkim buna.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    SerYolcu bunu yazdı

NVIDIA Cuda nın sayfasında Fortran ın desteklendiğini de gördüm.

Fortran ın ilk sürümü 1954 de yayınlanmış...

Daha önceki post um da "Bana göre bu dillere ihtiyaç duyulduğu sürece bu diller yaşayacaktır..." demiştim...

Bu sözümün kanıtı olarak bu post da burada dursun.. Sakin

http://tr.wikipedia.org/wiki/Fortran

Fortran'ın desteklenmesinin bir başka olayıda Bilgisayar bilimleri ile ilk tanışan bilim adamı amcaların hala o dili kullanıyor olması ve Cuda'da bilimsel araştırmalarda kullanılmasını teşvik etmesi için bu amcalarada destek vermesi stratejik önemli.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

100 yıl sonra bilgisayara ihtiyac kalmayacak ki..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek
    theagartaman bunu yazdı
    bundan 100 sene sonra programlama diye birşey olmayacak aklınızdan bişey düşüneceksiniz 1 saniye sonra kafanızda kurduğunuz algoritmanın hataları çözülecek olası çözüm yollarını verecek ve sonunda programımız tamamlıyacak ve daha aklınaza alamıyacağınız şeyler olacak

bundan 10 yıl sonra yazılım altın çağını yaşayacak ve tarihe karışacak aynı buhar makinesi ile yapılan karmaşık makineler gibi

Tahmin doğru yazılım suan altın çağını yaşıyor , app veya Play store da 1 uygulama ile yüz binlerce lira kazanilirsiniz .  Nurk hocamında dediği ruby kesinlikle hala büyümekte .

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
Toplam Hit: 6551 Toplam Mesaj: 46