folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder General Mobile E-Tab 5 İçin Sağlam Root Lazım

General Mobile E-Tab 5 İçin Sağlam Root Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    serdo
    serdo's avatar
    Erkek
    Merhaba arkadaşlar general mobile e-tab 5 tabletimin eba ya girmesi için sürüm yüksetmek lazım ama ilk önce root daha sonra twrp ve rom yüklemem lazım ama piyasada olan birçok root,twrp ve rom dosyası bozuk lütfen bu konuda yardımcı olurmusunuz?

"NE MUTLU, İNSANIM DİYENE" ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek

Konunuzu baltalamak istemiyorum ama

açılmayan etab5 var bendede. şarja takınca ışığı yanıyor ama açılmıyor hiçbir şekilde. Bu sorunu nasıl aşabilirim. adb fastboot, tüm tuşlara basarak açma vs. çalışmıyor.

sonrasında benzer şekilde banada eba'da kullanılabilecek rom lazım olacaktır.

Https tarafından 10/Oca/21 10:58 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Merhaba hocam. 

https://www.bilgisayarbilisim.net/

Bu sayfada bir araştırın olmadı konu açın yardımcı olurlar. Genelde bilişim öğretmenlerinin olduğu bir sayfa bu ve benzeri gönderiler görmüştüm diye hatırlıyorum. sizin tabletten olupta rom atan olmuştur. bakın diye paylaşmak istedim

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jinpachi
    Jinpachi's avatar
    Erkek
    serdo bunu yazdı
    Merhaba arkadaşlar general mobile e-tab 5 tabletimin eba ya girmesi için sürüm yüksetmek lazım ama ilk önce root daha sonra twrp ve rom yüklemem lazım ama piyasada olan birçok root,twrp ve rom dosyası bozuk lütfen bu konuda yardımcı olurmusunuz?

https://cdnvideo.eba.gov.tr/etab_5ROMyukleme.zip

bu dosyayı indirin. içinde kurulum adımları ve android 5 rom var. 

root felan gerekmeden eba ve zoom uygulamasını kurabilirsiniz.

Yaşa, Öl...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OverLord
    OverLord's avatar
    Erkek
    Https bunu yazdı

açılmayan etab5 var bendede. şarja takınca ışığı yanıyor ama açılmıyor hiçbir şekilde. Bu sorunu nasıl aşabilirim. adb fastboot, tüm tuşlara basarak açma vs. çalışmıyor.

hocam dediğin şekilde sadece sarja tepki veriyor ise fiziksel müdahele sart cihaza sanırım

anakrtın elektrik akımı kesilip rom yüklenmesi gerek

Bildiğini Bilenin Arkasından Gidiniz Bildiğini Bilmeyeni Uyarınız Bilmediğini Bilene Öğretiniz Bilmediğini Bilmeyenden Kaçınız.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jinpachi
    Jinpachi's avatar
    Erkek
    OverLord bunu yazdı
    Https bunu yazdı

hocam dediğin şekilde sadece sarja tepki veriyor ise fiziksel müdahele sart cihaza sanırım

aynı durumda bende de var bir tane.

hatta şarj edip edip açıyorum. ekran resmi çekmek için tuşları kullanınca resim alma sesi bile duyuluyor. ama ekranda bişey yok. sadece ekran kenarlarından ince bir ışık sızıyor...

Yaşa, Öl...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OverLord
    OverLord's avatar
    Erkek
    Jinpachi bunu yazdı
    OverLord bunu yazdı
    Https bunu yazdı

hatta şarj edip edip açıyorum. ekran resmi çekmek için tuşları kullanınca resim alma sesi bile duyuluyor. ama ekranda bişey yok. sadece ekran kenarlarından ince bir ışık sızıyor...

hocam senin durum iç ekran arızası ekran değişecek 

veya da ekran fleksi çıkmıs

Bildiğini Bilenin Arkasından Gidiniz Bildiğini Bilmeyeni Uyarınız Bilmediğini Bilene Öğretiniz Bilmediğini Bilmeyenden Kaçınız.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek
    OverLord bunu yazdı
    Jinpachi bunu yazdı
    OverLord bunu yazdı
    Https bunu yazdı

hocam senin durum iç ekran arızası ekran değişecek 

veya da ekran fleksi çıkmıs

galiba bendede birebir aynı sorun var. flexi kontrol ettim sıkıntı yok gibi görünüyor.

güç tuşuna basınca ve ekranı sert bir biçimde sürükleyince tuş kilidi açılma/kapanma sesi geliyor.Tüm tuşlara basınca ekran görüntüsü alma sesi geliyor. Ama hiç görüntü yok.

Dokunmatiğide sıkıntılı çok güçlü dokunmak gerekiyor. Kullanmaya engel olabilir.

ya ekran değişecek yada

micro usb to hdmi/vga gibi bir şey varsa monitöre felan bağlanabilir sanırım. Bakalım bi.

edit: yaş galiba

ayrıca geliştirici modu felan acılacak yazmışşlar.

Https tarafından 10/Oca/21 15:56 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Takip edelim...

dcpromo tarafından 10/Oca/21 14:17 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Öncelikle brick olmuş tableti olanlar için yöntem yazayım :

Kapama Tuşu + Ses Açma ve Kapama tuşuna aynı anda basıldığı zaman otomatik olarak kapanır. Böylece SP Flash Tool yardımıyla rom atıp tableti hayata döndürebilirsiniz. Ha bu yöntem olmadıysa mecbur içini açıp bataryayı, anakarttan ayırmanız gerekli. Batarya olmadığı halde bilgisayardan alacağı elektrikle yine çalışacaktır.

Root ve TWRP konusun gelecek olursam :

3.10.72 kernelli lollipop romlarla ve şuanda mevcut olan Kitkat romlar ile tam uyumludur.

https://yadi.sk/d/mWFtwm1XsUx5a

Ekran görüntüsünde de belirtildiği gibi yükleme modunu "Firmware Upgrade" yapın.
    "Download" butonuna tıklayın.
    USB kablo aracılığıyla, tabletinizi kapalı konumdayken bilgisayarınıza bağlayın.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 1839 Toplam Mesaj: 10
root e-tab 5