folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Gezi Blog U Projesi Hakkında

Gezi Blog U Projesi Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

Hocalar Selam,

Prof bir gezi blog u açmayı planlıyorum, gezmeyi+gezi yazılarını okumayı seviyorum, çoğu ülkeyi gezdim, şuanda da turizm sektöründe çalışıyorum.

Piyasada çok fazla bu tarz blog var fakat adamlar kendi yaptıklarını anlatıyor. Bense içerik olarak daha genel anlatım bir diliyle(3.kişi) içerikler oluşturmayı planlıyorum, kendim yazmayı+diğer blogları okuyup özetlemeyi(özgün olacak)+ gerekirse profesyonel makale satın alarak içeriği üretmeyi, ileride de gezgin editör tutarız.

Önerilerinizi bekliyorum, 0 dan başlayacağım, maliyet önemli değil neyse harcarız. İçerik kaliteli ve seo uyumlu olacak. Hatta bu işe girmek için zamanı olan bir mürid ile ortak olabilirim. İlk masrafların hepsini ben karşılayacağım. Fakat gerçekten özverili bir şekilde, [rene-holigibi :)] bir arkadaş varsa, hem özgün içerik özetleyebilen(gezgin olmasına gerek yok), hem de seo+wordpress den anlayan bir arkadaşla olabilir, uzun süreli bir yolculuk olacak, hit çektikten sonra reklam alıp işi büyütür geliri paylaşırız, fakat öncelikle düzenli kaliteli içerik bulmamız gerekiyor. (Başlangıçta makale satın alabilirim.)

Aşağıdaki temayı satın aldım, host domain var.

https://demo.tagdiv.com/newsmag_travel/

Konuyu açma amacım öneri ve tavsiyelerinizi almak, ortaklık düşünen varsa da yazabilir veya pm atabilir.

Teşekkürler.

DarkFall tarafından 21/Kas/18 13:00 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    djmatrax
    djmatrax's avatar
    Erkek

Hocam bende aynı dusuncelerle sadece mugla ya ozgu kentmugla.com adresini açtım ( muglada kalıyorum ) gezi rehberi bolumunu geliştirmeyi duşunuyorum halen bu tarafta oldugum için bu bolgeyi gezip yazabiliyorum bu bolgeyle ilgili sana yardımcı olabilirim istersen pm den tel at konusalım...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shed510
    Shed510's avatar
    Erkek

Hocam aslında güzel fikir ama instagram ve youtube blogların önüne geçti. İnsanlar okumak yerine izlemeyi tercih ediyor. 

Bu arada seçtiğiniz temayı da beğendim.

İnsanın İçindedir hakikat, dışarısı sadece manzara !!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

(bence) şu çok önemli, içeriğin ne olursa olsun insanlar okuduktan sonra tek parmak hareketiyle yeni bir içeriğe geçebilmeli. senin blogun için mesela sayfayı en alta kaydırınca yeni bi yazı yüklensin

böylece insanlar daha çok vakit harcar sitende. bu kafada giden uygulamalar hep tuttu bkz tiktok, vine, 9gag, tinder

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek

Hocam bende çok seviyorum bu tarz blogları,makaleleri okumayı açınca bizle paylaşırsan sevinirim sıkı takipçin olurum :D

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek
    Khan23 bunu yazdı

Hocam bende çok seviyorum bu tarz blogları,makaleleri okumayı açınca bizle paylaşırsan sevinirim sıkı takipçin olurum :D

tabi hocam ne demek :) hele bi hazır edeyim, foruma da bilgi veririm,

başka önerisi olan var mı hocalar? 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    syklops
    syklops's avatar
    Erkek

hocam bu site bana ait http://www.seyyahcelebi.com.tr , 7-8 senedir yayında, com u vardı sonra com.tr falan yaptık, her içeriği %100 özgün, binlerce foto on binlerce kelime yazdım, ağırlık olarak bursa var, bir de han hamam kilise medrese müze, hani ne varsa çekmiştim, öyle aman aman gezi blogu değil ama gezdiğim yerlerde var, plajlar, mesire yerleri, gezilcek yerler falan...

Baktım çok fazla hit gelmiyor dedim biraz il dışına çıkayım, izmir e gittim, meryem ana, efes, selçuk falan yazdım, yine gelmedi, en çok hit aldığım konular bursa'nın plajları, yeri geliyor yaz aylarında günlük 300-500 tek bir sayfadan geliyordu, ama bu meryem ana evi falan zaten en az 10 sayfa bu konuda içerik var, senin o tür kelimelerden hit alman zor oluyor, bir de ben gittiğim yerlerde otopark var mı, ulaşım nasıl olur, falan filan bir dünya şey yazdığım oluyordu, ayrıca websitemin 123 farklı siteden backlinki var ve tamamen organik, hani demem o ki, turizm işi güzel, zevkli, çok emek vermen gerekiyor, bir de artık sosyal medya desteği olmazsa olmuyor, bir tane adam vardı rotasız seyyah diye, adam instagram da kasa kasa hem bedava geziyor hem sitesine yazıyor, işi iyice ilerletti diye biliyorum...

Umudun kırılmasın ama çok emek vermen gerekecek, bu siteme epeydir yazmıyorum ama bana göre oldukça kaliteli bir hale geldi, günün birinde yine hortlatacağım, eğer sen de çooook uzun vade düşünüyorsan başla, kısa sürede populer konularda hit alman zor olur gibi geliyor.

Toplam Hit: 1226 Toplam Mesaj: 7
wordpress gezi blog