folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Gidişatı Seçmeli Kitaplar - Macera Tüneli Serisi

Gidişatı Seçmeli Kitaplar - Macera Tüneli Serisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdoganb
    erdoganb's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar küçükken gidişata okuyucunun karar verdiği kitaplar vardı. Bunlardan lazım, hatırlayan ya da sağda solda gören var mı seri olarak?

Bazı ikinci el kitapçılarda Macera Tünelinden buldum ama mümkünse tüm set olarak lazım. Ya da başka yayınlardan olan.

Türü hiç bilmeyenler için;

Bir ormanda kayboluyor ve içinden sesler gelen bir mağara buluyorsunuz:

1) Mağaraya gitmek için sayfa x'e gidin

2) Mağradan uzaklaşmak için sayfa y'ye gidin

gibi.

Bİzim bitmeyen hikayeye benziyor türü. Ama bitiyor ve macera sürecini okuyucu belirliyor.

yardırmak bizim işimiz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Küçükken derken hangi yıllar. İyi fikirmiş.

Bende " suçlu kim" hikayelerini okurdum. Hikayeyi anlatip suçluyu içteki bir ayrıntıdan bulmaya çalışırdın.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdoganb
    erdoganb's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

aha bu kitap

Tansu çiller vardı ben bunları okuduğum zaman. Kaç yılında bilmiyorum ama "ikibine çeyrek kala" falan diye laflar diyordu işte.

yardırmak bizim işimiz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

şuanda april'ın bastığı şahane hatalar serisi var

http://www.babil.com/Catalog/Products/Search?productName=%C5%9Eahane%20Hatalar

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdoganb
    erdoganb's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    angels_demos bunu yazdı

şuanda april'ın bastığı şahane hatalar serisi var

http://www.babil.com/Catalog/Products/Search?productName=%C5%9Eahane%20Hatalar

Hocam çocuklara ve gençlere mi yönelik bunlar, bilgin var mı?

yardırmak bizim işimiz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adsizcengaver
    adsizcengaver's avatar
    Erkek

Hocam kaç zamandır benim de aklıma vurur o seri. 90'larda çocuk olmak bu aslında :) Eğer o eski basımları arıyorsan ancak 2. el kitapçılardan bulursun. Onu da en kolay www.nadirkitap.com dan halledersin. 

Bu adreste serinin tüm kitaplarının isimleri var (Satışta yok şu anda Kitapyurdun'da): http://www.kitapyurdu.com/kitap/macera-tuneli-seti-30-kitap-45678-siniflar/315100.html 

Bu kitapların isimlerini Nadirkitap'ta arat, mutlaka bulursun.

"Algısız kavramlar boş, kavramsız algılar kördür."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

seçenekler sunup farklı yollardan dolandırmasına rağmen sonunda hep aynı şekilde bitmeyi beceriyordu değilmi bu kitaplar -,-

ah ulen be ! ...

valar morghulis ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdoganb
    erdoganb's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Serdarr bunu yazdı

seçenekler sunup farklı yollardan dolandırmasına rağmen sonunda hep aynı şekilde bitmeyi beceriyordu değilmi bu kitaplar -,-

ah ulen be ! ...

Farklı sonlarla biten kitaplar da okumuştum ben. Bi aralar gazeteler de veriyordu farklı yayın evlerinden, yazarlardan...

yardırmak bizim işimiz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    erdoganb bunu yazdı
    Serdarr bunu yazdı

ah ulen be ! ...

Farklı sonlarla biten kitaplar da okumuştum ben. Bi aralar gazeteler de veriyordu farklı yayın evlerinden, yazarlardan...

ilkokul 4teydim. yıl olarak da seneeeeeee 96 falan sanırım. kütüphanede okurdum, adı MACERA TÜNELİ SERİSİ idi. ieriğinde sanırım 22 kitap vardı.

hiç bir zaman da aynı son olmuyordu hocam. mesela bitişte atıyorum 12 farklı bitiş vardı (benim okuduklarım öyleydi)

mesela birinde ölüyodun birinde skat kalıyon birinde kurtuluyon birinde paralı kurtuluyon birinde karıyl kurtuluyon falan.

bazen arkadaşlara hava atmak için tüm sayfaları sırayla okur hem zengin hem kadınlı kurtuluşu buldum derdim D: :D

Toplam Hit: 1284 Toplam Mesaj: 9
kitap