folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Gingil - Youtube Video Alıntı

Gingil - Youtube Video Alıntı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    babayarisi
    babayarisi's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar geliştirme aşamasında olduğumuz güzide projemizi sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

Proje domaini : http://www.gingil.com 

Bootstrap ve Laravel framework kullanılarak geliştirilmiştir.

Proje Youtube un birkaç ay önce sistemine eklediği video başlangıç ve bitiş süresini seçebilme özelliğini kullanarak oluşturulmuştur burdaki amaç Facebook Twitter gibi sosyal ağlarda durum güncellemeleri veya twitlere Popüler film müzik veya videolardan kesitler kullanarak yorum yapabilmek.

Kullanımı oldukça basit alıntı yapılacak videonun youtube linkini siteye yapıştırıp videonun sadece istediğimiz o "can alıcı" saniyelerin oynamasını sağlıyoruz etkili başlığımızı girip kaydediyoruz artık yorum yapmaya hazırsınız.

Projeden maddi olarak bir beklentimiz yok zaten çok fazla eksiği var eksikler tamamlanınca belki mütevazi reklam alanları oluşturulabilir ama tabi çook çook sonraki iş gibi görünüyor.

Bekleyen güncellemeler:

- Özel player( Video veya yalnızca ses oynatabilen player)

- Sosyal ağ embed modülü(siteye giriş yapmadan facebook ve twitter üzerinen direk izlenebilme)

- Üyelik modülü

- Tepki kategorileri(Ruh hallerine göre verilebilecek tepkilere uygun video kesitleri)

Sistemde tamamen youtube kullanıldığı için onedio tarzı sosyal içerik platformlarıyla tam uyumludur.

Eleştiri ve görüşlerinizi esirgemeyin.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackingo
    hackingo's avatar
    Erkek

guzel olmus kullanisli olabilir. ama herseyden once bootstrap'ın heryerde gordugumuz goruntusunden kurtulup kendi tasariminizi yapmalisiniz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    babayarisi
    babayarisi's avatar
    Erkek

Haklısın hocam player i bekliyorum  player tamamlanınca yine bootstrap ile özgün tasarıma geçireceğm sistemi

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

bence fikir güzel :) bütün videoları izledim. ancak tema ve videolar için aşağı inmek işkence gibi oluyor hocam. şöyle nacizane bir tasarım yaptım(normalde tasarımdan hiç anlamam:) )

mesela kareli olsa ve tıklayınca yeni sayfa açılmasa da o kare büyüse karenin içinde oynasa video çok güzel olur.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    babayarisi
    babayarisi's avatar
    Erkek

Hocam şöyle bir çelişki var ben aslında video önizlemelerini kaldıracaktım da başta ne yaptım ne ettim göreyim diye öyle bıraktım benim eklediğim videodaki tepki siteye giren ziyaretçi için bir anlam ifade etmez normalde  ne için o tepkiyi verdim bilmez  o yüzden tepki kategorileri oluşturulduktan sonra eğer kullanıcı isterse videosu belirttiği kategorinin altında yayınlanacak 

ama thumb lu kare listelemeyi not aldım hocam

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    babayarisi bunu yazdı

Hocam şöyle bir çelişki var ben aslında video önizlemelerini kaldıracaktım da başta ne yaptım ne ettim göreyim diye öyle bıraktım benim eklediğim videodaki tepki siteye giren ziyaretçi için bir anlam ifade etmez normalde  ne için o tepkiyi verdim bilmez  o yüzden tepki kategorileri oluşturulduktan sonra eğer kullanıcı isterse videosu belirttiği kategorinin altında yayınlanacak 

thumb deniyodu doğru :) işte ondan hocam sen anladın beni :) 

tepki kategorileri şimdi pek tutmayabilir ama youtube lol, cool, crazy gibi tepki butonları getirecekmiş. işte o zaman senin sitenin de değeri bilinir hocam. güzel olur geleceğe yatırım yapmış olursun.

video izleyicisi oalrak yorumlamam bu kadar hayırlı uğurlu olsun :)

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    holederma
    holederma's avatar
    Erkek

en son kesilenlerden biride bu :D :

http://www.youtube.com/watch?v=82GUjPConiE#t=35 

İtten korkmam kemiksizim , s.kten korkmam deliksizim...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    babayarisi
    babayarisi's avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı
    babayarisi bunu yazdı

thumb deniyodu doğru :) işte ondan hocam sen anladın beni :) 

tepki kategorileri şimdi pek tutmayabilir ama youtube lol, cool, crazy gibi tepki butonları getirecekmiş. işte o zaman senin sitenin de değeri bilinir hocam. güzel olur geleceğe yatırım yapmış olursun.

video izleyicisi oalrak yorumlamam bu kadar hayırlı uğurlu olsun :)

inşallah hocam değerli yorumların için teşekkürler

Nako19 bunu yazdı

facebook da kendini masai mara da etiketleyen bi abimize göndermiştim .:D gerekli mesajı çok rahat ulaştırmıştım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    holederma
    holederma's avatar
    Erkek

Nako19 bunu yazdı

facebook da kendini masai mara da etiketleyen bi abimize göndermiştim .:D gerekli mesajı çok rahat ulaştırmıştım

bencede güzel bi mesaj vermişsin :D bu arada bu videoları gördükçe daha çok seviyorum maymunları bide şu var

http://www.youtube.com/watch?v=kxTpJk28drk 

İtten korkmam kemiksizim , s.kten korkmam deliksizim...
Toplam Hit: 1501 Toplam Mesaj: 9