Gitar Almak İstiyorum Önerileriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek
    ilk olarak klasik elektro kesik kasa klavyesi rahat telleriyle klavyesi orantılı uzun ömürlü akordu da biraz tutsa iyi olur şimdi bunca isteği de 200 tl civarı bi bütçeyle karşılamak istiyorum
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek
    olmaz mı kimse yazmıyo ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

tarzın ney ki senin?

klasik gitarlardan sanchez iyidir. bulursun 150-200 e

elektro klasik o kesik kasalar biraz daha pahalı. tabi 100 lirayada bulursun ama işe yaramaz, işe yarar birşey istiyorsan iyi araştır.

elektro dersen tavsiyelerde bulunuruz.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TBT
    TBT's avatar
    Erkek

Bence hiç alma gitar amele işi oldu artık

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek
    aldım hoca ama teller klavyeden uzak canımı yakıyo, ameleliğinde falan dilim enstrumanla alakalı gelmiyo kişiyle ilgili dikkat ederim ama :D öğrenme aşamasındayım klasik kesik kasa almaya karar verdim hoca da almışken elektro klasik al dedi öneride de bulundu ben yine de tahribata bi sorim dedim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frank
    Frank's avatar
    Erkek

TBT bunu yazdı:
    -----------------------------

Niye eskiden değildi de şimdi mi amele işi oldu ?

Hocam
    klasik elektro yerine, akustik elektro tavsiye ederim. Hem bulması daha kolay, seçenek daha fazla ve biraz daha ucuzlar. Hem akustik olursa pc ye bagladıgında güzel amfi smilatörleriyle çok fazla effekt kullanabilirsin. Nylon telde distortion ve overdrive, çelik gibi olmuyor. 2. el olarak bütcene gore bi takamine bulursan güzel olur. Dışına az cok bakarsında miline dikkat et sap mili kırık gitarları satabiliyorlar.

Sıfır olarakta o bütçede stagg marka gitarları deneme fırsatım olmuştu toptancının kamyonunda :d. Ses ve görüntü açısından da iyi gibi duruyorlardı fakat kullanmadıgım icin tam bişi diyemeyecegim.

bu arada 400-450 liraya çok güzel fender akustikler de var.

Edit: birde teller tuşeden yukarda canımı yakıyor demişsin ya işte o sap ayarıyla alakalı. orta halli gitarlarda sap mili ve tel yüksekliği ayarları mevcuttur ordan ayarlanabilir. Bazı gitar sanatçılarına göre de tellerin çok yakın olması parmakları tembelleştiriyormuş. Benim bassta d2 telinde ufak bi cızırtı var diye kaldırdım biraz telleri bildigin su topluyo cogu zaman parmaklarım :D

Tüm sıkıntı ve üzüntülerin kaynağında iradenin arzuları vardır; çünkü tatmin edilmemiş bir arzu bizi özlemle dolu olarak bırakır, tatmin edilen bir arzunun yerine bir yenisi alıncaya kadar da can sıkıntısı yaşarız.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek
    hayır şimdi tabiri caizse bi cacık bilmiyorum pratikte yapamıyorum canım acıdığı için eğitmen klasik eğitimi veriyor nasıl olur olurmu bilmiyorum da açıkcası
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frank
    Frank's avatar
    Erkek

çalacağın müzik tarzı ne ?

Hem flamenko ve benzeri türler dışında akustik daha iyi gider. Canının acıması da biraz çal çok değil günde bi kaç saat çalış ama her gün. Nasır tutuyor parmaklar sonra hissetmiyorsun. Yani şu açıdan bak bu işe bulaşan herkesin parmakları acıyor ama ilk acıdıgı gibi olsa kimse çalamazdı çok sürmeden geçiyor o.
    He birde hoca klasik eğitimi veriyor diye klasik alma akustikte aynı şey telleri ve tonu dışında. He hoca klasik eğitimi veriyor ben bass alcam dersen ayrı ama bunda pek farklılık olmaz.

Tüm sıkıntı ve üzüntülerin kaynağında iradenin arzuları vardır; çünkü tatmin edilmemiş bir arzu bizi özlemle dolu olarak bırakır, tatmin edilen bir arzunun yerine bir yenisi alıncaya kadar da can sıkıntısı yaşarız.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Admiralara bak bence hocam

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

TBT bunu yazdı:

:D:D:D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek

klasik --pop falan sanırım flamenko öğretceni sanmıyorum laguna klasik elektronik alıcam gibi görünüyo sağolun beyler

Toplam Hit: 1240 Toplam Mesaj: 11