folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Gittigidiyor Vs.'Deki Mantık Nedir ?

Gittigidiyor Vs.'Deki Mantık Nedir ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Müridler birkaç gündür kafama takıldı çözemedim.

Bilindiği gibi internetten yapılan bütün alışverişler, e-devlet kapsamında fatura kesilmesi zorunlu. Vergi kaçırma vs. gibi bir durum yapılamıyor banka aracılığı ile gerçekleştirildiği için.

Şimdi gittigidiyor ve diğer komisyonla çalışan e-ticaret sitelerinin sanal posları olduğuna göre, ve alışveriş yapıldığında para buraya gittiğine göre gitti gidiyor'da her sattığı ürüne fatura kesmek zorunda değil mi ?

Sonuçta gg'da ürün satan herkes sattığı ürüne fatura kesmiyor..

Burada olayın nasıl döndüğü hakkında bilgisi olan var mıdır ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

hukuki adını unuttum ama 'aracı faturası' denilen bişey var onu kesiyorlar şuan. Bi dönem maliye bu tip sitelerin ofislerine çadır kurmuştu ceza üstüne ceza yağdırıyordu. Şuan herkes yolunda yani.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Müridler birkaç gündür kafama takıldı çözemedim.

Bilindiği gibi internetten yapılan bütün alışverişler, e-devlet kapsamında fatura kesilmesi zorunlu. Vergi kaçırma vs. gibi bir durum yapılamıyor banka aracılığı ile gerçekleştirildiği için.

Şimdi gittigidiyor ve diğer komisyonla çalışan e-ticaret sitelerinin sanal posları olduğuna göre, ve alışveriş yapıldığında para buraya gittiğine göre gitti gidiyor'da her sattığı ürüne fatura kesmek zorunda değil mi ?

Sonuçta gg'da ürün satan herkes sattığı ürüne fatura kesmiyor..

Burada olayın nasıl döndüğü hakkında bilgisi olan var mıdır ?

ceza geliyor hacı işlem başına tutar ceza tutarının ustunde ıse ek yuzde ıle gelıyor 

yanı 1 tl e de 184 tl de urun satsan 185 tl ceza gelıyor 185 tlnın basına bırde 185+x%10 şeklinde ceza geliyor. 

ben bı ara malıyeye danısmıstım onu tıcarı amacla satıs yapan ve normal yapan zaten bellı oluyor dedıler kısaca . yanı yılda 4 5  tane fılan urun satabılıyorsun ama aylık sen 10 tane satarsan tıcarı gelır elde ettıgın ıcın faturaya tabı oluyorsun. 

fırmalar genelde gelir ortaklığı politakası uygularsa ,reklam platformları gıbı orada senın herhangı bır fatura kesmene gerek kalmıyor. fırmalar gelir vergisi koyarak verıyorlar . ödemeleri

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

cok cahil biri olarak sorabilir miyim ben neden 1 liraya dahi sattigim urune vergi oduyorum ? devletin benim kazancima ortak niye oluyor. 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

cok cahil biri olarak sorabilir miyim ben neden 1 liraya dahi sattigim urune vergi oduyorum ? devletin benim kazancima ortak niye oluyor. 

:) yerden göğe kadar haklısın ayrıca gelir vergisi diye birşey var. Sattığın malın kdv'si harici kazancının %15'lik bir kısmını rakamını tam hatırlamıyorum ayrıca vergi olarak ödüyorsun. Ha giderleri düşüyosun ama çok yakın arkadaşımın bosch beyaz eşya bayisi var, beyaz eşya işinde devlet gelir vergisi almasa kazanç iyi ama gelir vergisi sayesinde devlet bizden çok kazanıyor diyor..

Ulan herşeyi geçtim temel tüketim maddelerinden kdv alınmasın.. Su'ya bile kdv ödüyoruz anasını satayım. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Çünkü Devlet senin sahibin.

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    Yigit bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

:) yerden göğe kadar haklısın ayrıca gelir vergisi diye birşey var. Sattığın malın kdv'si harici kazancının %15'lik bir kısmını rakamını tam hatırlamıyorum ayrıca vergi olarak ödüyorsun. Ha giderleri düşüyosun ama çok yakın arkadaşımın bosch beyaz eşya bayisi var, beyaz eşya işinde devlet gelir vergisi almasa kazanç iyi ama gelir vergisi sayesinde devlet bizden çok kazanıyor diyor..

Ulan herşeyi geçtim temel tüketim maddelerinden kdv alınmasın.. Su'ya bile kdv ödüyoruz anasını satayım. 

katma değer vergisi (KDV) neden alınır sizce?  Halktan biri olarak hiç bir kanun maddesine dayanmadan düz bir şekilde düşünüyorum..

Benim yaşantıma hayat standartlarıma değer katan bir gelirin vergisini al da arkadaş su dediğin benim temel ihtiyacım aq..

Neyse..

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Sanalpazardan yüzlerce urun sattim uyariyi ekliycem simdi

Sayın tayfun ilme,

Yapılan alışverişlerin, bankalar ve diğer resmi kurumlara olan sorumluluğumuz nedeniyle gerçek olduklarını ispatla yükümlü olduğumuz için 7168832 no''lu işleminize ait alıcıya kestiğiniz faturayı Bana Özel > Sattıklarım bölümünde yer alan Evrak Yükle butonuna tıklayarak 24 saat içerisinde sisteme yükleyip lütfen tarafımıza bilgi veriniz. Aksi taktirde işlemi iptal etmek durumunda kalacağımızı üzülerek belirtmek isteriz.

Saygılarımızla,
    SanalPazar

PanxeR tarafından 06/Haz/14 19:08 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Sayın tayfun ilme,

Yapılan alışverişlerin, bankalar ve diğer resmi kurumlara olan sorumluluğumuz nedeniyle gerçek olduklarını ispatla yükümlü olduğumuz için 7168832 no''lu işleminize ait alıcıya kestiğiniz faturayı Bana Özel > Sattıklarım bölümünde yer alan Evrak Yükle butonuna tıklayarak 24 saat içerisinde sisteme yükleyip lütfen tarafımıza bilgi veriniz. Aksi taktirde işlemi iptal etmek durumunda kalacağımızı üzülerek belirtmek isteriz.

Saygılarımızla,
    SanalPazar

Yukkedin mi peki :-)

İmza YOK !!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    JiggSaw bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Sayın tayfun ilme,

Saygılarımızla,
    SanalPazar

Yukkedin mi peki :-)

Yoo sadece bir satisim iptal oldu yoluma devam ediyorum :)

Sanalpazar.com hizmet komisyonları (%5) ve hizmet paket bedelleri için fatura talebinizi yapabilirsiniz. 

Faturalarınızın KARGO BEDELİ (4,50 TL) TARAFINIZA AİT olarak gönderilmesi için öncelikle fatura adres bilginizi tanımlayınız

Satıcının itibarı

% 98
    Toplam 441 işlemden % 98 olumlu puan almıştır.
     www.PremiumRegion.com
    PanxeR tarafından 06/Haz/14 20:56 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1981 Toplam Mesaj: 10