folder Tahribat.com Forumları
linefolder Skype - Mirc - Irc - Icq - Mail Güvenliği
linefolder Gmail Sohbet İletilerini Server Yöneticisi Görebilir Mi?

Gmail Sohbet İletilerini Server Yöneticisi Görebilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cicuta-douglasii
    Cicuta-douglasii's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Bir şirket çalışanlarına kendi domaini üzerinden gmail kullandırıyor ve dolayısıyla iş ve iş dışı konularda sohbetide kullanıyorlar.(domain ortamında)

Server admini sohbet konuşmalarını takip edebilir mi, ederse nasıl, 3. parti programlarla mı?

Teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Cicuta-douglasii bunu yazdı

Merhabalar,

Bir şirket çalışanlarına kendi domaini üzerinden gmail kullandırıyor ve dolayısıyla iş ve iş dışı konularda sohbetide kullanıyorlar.(domain ortamında)

Server admini sohbet konuşmalarını takip edebilir mi, ederse nasıl, 3. parti programlarla mı?

Teşekkürler.

bence hayır . "bılgısayarlarda keylogger tarzı yada monitoring sistemleri varsa gorur sırkette onun dısında evde yada teldekı gtalkları fılan goremez maıllerını de goremez .standart maıl olayını google uzerınden yapıyor.ama dırekt olarak hostlardakı gıbı maıller gıbı acıp okuma olayı olmaz. " diye düşünmekteyim

fakat ısterse gırer senın sıfrenı degıstırır gırer okur 

hipokondriyak tarafından 17/May/14 23:50 tarihinde düzenlenmiştir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

google bu. mümkün

Anarsistherif...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

şöyle mümkün.. senin şifreni sıfırlama yetkisi var. İsterse şifreni sıfırlayıp hesabına girer ve görür.. Sonra ben bişey yapmadım der sistem kitlenmiş yeni şifre iste der. Yani yapmak isterse yapar.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    5651 kanunu geregi kurumsal firmalar kayit almak zorunda. Checkpoin firewall in log analyzer cihazi ile bütün clientlerin loglarini aliyorum. Skype - mail - ve benzeri yazismalarda kayit aliniyor.. yani kisaca server yoneticisi isterde takip eder loglar.. bu siralar kulaklarim fazla cinliyor :)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı
    5651 kanunu geregi kurumsal firmalar kayit almak zorunda. Checkpoin firewall in log analyzer cihazi ile bütün clientlerin loglarini aliyorum. Skype - mail - ve benzeri yazismalarda kayit aliniyor.. yani kisaca server yoneticisi isterde takip eder loglar.. bu siralar kulaklarim fazla cinliyor :)

hocam arkadaşın dediği tam tersi 

arkadaşın dediğinde evdede girsen iştede aynı kapıya çıkıyor, iş için kullandıgımız kurumsal maillerin hesap yönetimi yöneticilerde, 

yine üstteki diğer arkadaşın dediği gibi google herşyi log altına aldıgı için yani geçmişi , yönetici şifreyi sıfırlayip tüm loglarınızı okuyup tekrar sıfırlayabilir. 

sonuc olarak , iş ve ev yerlerinde kullanacaksanız mümkün oldugu kadar encrypted yazılımlar kullanın kullanamıyorsanız azınızdan cıkan kelimeler kadar elinizdeki kelimelerinde herkez tarafından duyulabileceğinden emin olarak konuşun.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cicuta-douglasii
    Cicuta-douglasii's avatar
    Erkek

İspatlanması gereken bir olay için sormuştum. Bilgiler için teşekkürler.

Toplam Hit: 1852 Toplam Mesaj: 7