folder Tahribat.com Forumları
linefolder Sosyal Ağlar
linefolder Google Benim İşletmeni Askıya Alması

Google Benim İşletmeni Askıya Alması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

Elektrik isiyle uğraşıyorum haliyle Google işletmem mevcut 10 seneden fazla duruyor bugün sabah gogleden bir maille sarsıldım resmen işletmem hesabını askıya almış şu an listede haritalarda gözükmüyor fotoğraflar müşterilerin ve benim yüklediğim resimler herhangi bir olumsuz yorumda almadım durup dururken bu neden olabilir nasıl etkin hale getirebilirim çünkü Google aramalarda ciddi derecede iş geliyordu

Şöyle bir uyarı var: Bu profil yönergelere uymadığından erişiminiz askıya alındı. İşletme bilgilerinizi düzenleyin ve nasıl yeniden erişim elde edebileceğinizi öğrenin.

Foxxxxxx tarafından 12/Ağu/22 10:11 tarihinde düzenlenmiştir

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

video arama ile etkinleştirme yapabilirsin hocam yardımcı olurum,tabela falan mı kalktı işletme ismi mi değişti ?

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun hocam bazı sektörlerde çok katı politika uyguluyor Google.

O işletmeyi geri actirabilecegini hiç sanmıyorum.

Yeni bir işletme kaydı oluşturup yoluna devam etmen en mantıklısı olacaktır.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Yönettiğim 4 işletme vardı, 1'inin web sayfası kurulu değildi sadece. Bu işletmelerin her biri açılırken posta doğrulaması yada normal gmail hesapları ile değil, alan adı maili ile açıldı.
    Bu yüzden herhangi bir işletme de problem yaşadığımda, işletme güvenirliği adına bir doğrulamaya tabii tutulmuyordum.

Bu yönettiğim 1 işletmeme kurulmamış web adresini bir kere profile entegre edip yayınlatabildim, sonra elimin ayarı yüzünden yanlışlıkla kaldırdım. Bir daha da ekleyemedim. Her eklememde red ediliyordu. 
    Çok fazla red edilen profil bilgi girdisi yüzünden de işletmeyi askıya aldılar.

İlk askıya alma sebeplerini neden olduğunu bilmediğimi,
    İkinci askıya alma sebeplerinin tahminimce yanlış girdiğim profil bilgi girdiği yüzünden olduğunu
    Üçüncü askıya alma sebeplerinin, henüz google botların onaylamadığı arama motorunda gözükmeyen web site bilgisini yayınlamaya çalıştığımı ve bunu bilmediğimi 

İfade ederek 3 kere açtırdım. Bunuda işletme profilini düzenlediğimiz bölümde sorun bildir yardım menüsünden google müşteri temsilcisine problem bildirme menülerden,
    İşletme adresi, iletişim bilgisi, adres çubuğu satırı link ve benzeri bir çok bilgi  verip durumu açıklayıp ekran görüntüleri ekleyip göndererek yaptım. 

1 gün içerisinde özel temsilciler mail üzerinden ulaşıyor, türk olan temsilcilerle her askıya alınma sonrası mail üzerinden konuya dair en az 3 gün yüzlerce mailleşme yapmıştım.
    Burada ki avantajım ise sadece alan adı mailleriyle verilen güvenden olabilir. İlk kez kendi işletmemi posto koduyla doğrulamıştım onda bile bu kadar etkili iletişim sağlamamıştım. 

Google işletmenin bir de gmail gibi mail adresleriyle açılmış olan işletmeleri durduk yer kaldırdığı miti yıllardır devam ediyor. Nitekim çevrede yüzlercesiyle karşılaştım.
    Ama gariptir ki bazılarının yıllardır da duruyor. 

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı

video arama ile etkinleştirme yapabilirsin hocam yardımcı olurum,tabela falan mı kalktı işletme ismi mi değişti ?

Hiç birşey değişmedi herhangi bir şikayet oldugunu düşünmüyorum açıkcasi. Yardımcı olursan çok sevinirim

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

google çok öncelerden duyurmuştu bunu. herkeste geçerli olan durumu diyorsan eğer. artık benim işletmem uygulaması kalkıyor. sayfalar duracak ama haritalar uygulamasında duracak. bnun haricinde bir askıya almaktan bahsediyorsan bilgilerinde güncelleme isteyen olmuş olabilir, onu kontrol et. tekrar onaya gönder

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı

google çok öncelerden duyurmuştu bunu. herkeste geçerli olan durumu diyorsan eğer. artık benim işletmem uygulaması kalkıyor. sayfalar duracak ama haritalar uygulamasında duracak. bnun haricinde bir askıya almaktan bahsediyorsan bilgilerinde güncelleme isteyen olmuş olabilir, onu kontrol et. tekrar onaya gönder

Hocam herhangi bir güncellemeyle alakası yok sanırım bütün bilgilerim güncel 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    kuytul bunu yazdı

uygulama olarak benim işletmem kalkacak yoksa webden devam

hesabın

ali@ali.com şeklindemiydi

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

Aynısı bende de oldu. vergi levhası cart curt gönderdim 2 gün önce açmışlar. 1 ay kadar sürdü açmaları.

yardım talebini buradan açtım

https://support.google.com/business/

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    kuytul bunu yazdı

uygulama olarak benim işletmem kalkacak yoksa webden devam

hesabın

ali@ali.com şeklindemiydi

Normal gmail hesabımla bağlantılı idi 2 hafta önce yeni domain aldım onuda goole domainden aldım onunla alakası olduğunu düşünmüyorum 

Toplam Hit: 1134 Toplam Mesaj: 10
google benim işletmem askıya alma