folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Google Cloud Ön Ödemeli Kart Sorunu

Google Cloud Ön Ödemeli Kart Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

Google Cloud için ön ödemeli kart kullanıyordum. Artık kullanamıyorum. Faturalandırma hesabı ile ilgili sorun yazısı çıkıp duruyor.

Yeni bir faturalandırma hesabı oluşturuyorum. Kart bilgisine ön ödemeli kartımı yazınca, "Ön ödemeli kartlar kullanılamaz" yazıyor. Nereden anlıyor merak ettim. O ayrı konu gerçi. Esas konuya dönelim.

300$ beleş kredi de boşa gidecek 50$ anca kullandım. Babamla beraber yaşarken onun hesabından sanal kart oluşturup limitini 0 yapıp kullanırdım beleş içerikler için. Şimdi üniversitedeyim KYK Kredisi alıyorum. Elimde Genç bankkart var. Hem kredi kartı hem banka kartı.

Ziraat bankasından sanal kart oluşturmak için kredi kartınızın olması gerekiyormuş. Diğer bankalarda durumu bilmiyorum. Ziraatbank online işlemlerde sanal kart oluşturmak istediğimde, "genç bankkart, sanal kart oluşturmak için kullanılamaz" yazısı çıkıyor.

Google Cloud, Enpara kabul ediyor mu? Veya kabul ettiği ön ödemeli kart var mı? Tek derdim bu. Genç bankkart bilgilerimi direkt girmek istemiyorum. Ben onaylamadan para çekmeyeceğini biliyorum ama hata yaşanma ihtimali var. Açık unuturum aldığım vps'yi falan. Tek gelirim o kartta hayati önem taşıyor yani onu yazmak istemiyorum.

HACKEROKAN!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

ön ödemeli kartlarda kart limiti bulunmaz bundan dolayi limitten belli bir tutara blokaj koyamazsin. buradan anlıyorlar.

not: enpara kabul eder. enpara kartlarin bu konuda desteği var.  bkz: amazon.com dan normal hesap karti ile alışveriş yapamazken enpara hesap kartının çalışması.

abdullahazad tarafından 07/Eki/18 17:20 tarihinde düzenlenmiştir

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek

enpara kabul etmiyor

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

her ülkenin her bankanın her firmanın ( master card , mestro card , visa amex troy vs başlangıcı farklıdır hocam IBAN gibi. )

https://gist.github.com/ugurakar/3382343

buradan da görebileceğin üzere örnek 

VISA ( ingiliz ) kartlar 4 ile başlarken 

Masterkart ( abd ) 5 ile başlar. 

PanxeR tarafından 07/Eki/18 17:29 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Garantiden hesap ac, sana sanal kart verecek o kartla alırsın hocam. Konu bile açmıştım bunun için 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek

enpara kabul ediyor benim 5-6 ay oldu verdiği bakiye biteli

“Fortes Fortuna Adiuvat”