folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Google Cloud Virtual Machine? - Geforce T4 - VM Virtaulbox GPU Paylaşımı?

Google Cloud Virtual Machine? - Geforce T4 - VM Virtaulbox GPU Paylaşımı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Cloud GPU kullanımı hakkında video;

https://www.youtube.com/watch?v=qWGgK4IrH-s

Hocalar sanal VM ile gpu kullanan var mı? 

Bu cloud sistemlerine aşina değilim fakat Google cloud 300 dolar kredi veriyor. Bunu kullanarak sanal işletim sistemi ve gpu kullanmana izin veriyor. Deneyen var mı? Alternatif tavsiyesi olan var mı. amazon, azure vs?

Bir eleman video hazırlamış ben de bunu takip ediyorum şuanlık. T4 ekran kartı kotası istedim 2 iş gününe izin verecekler veya vermeyecekler. 

https://www.youtube.com/watch?v=dEgDKdpyUwE

nvidia'nın robotik için çıkardığı Isaac 2020.1 i bu yaz dönemi öğrenmek istiyorum. O yüzden bu sanal sistemi deneyeyim dedim.

Benim laptobın cuda compute seviyesi aslında Isaac için yetiyor ama işletim sistemi olarak ubuntu istiyor. Oracle VM ile ekran kartı paylaşmakta sorun yaşadım. Biraz araştırdım ekran kartının en fazla 128 mb paylaşımı yaparsınız gibi birşey buldum ki ubuntudan nvdiayı tarattığımda bulmuyor.

sudo nvidia-smi

Aldığım cevap: NVIDIA-SMI has failed because it couldn't communicate with the NVIDIA driver. Make sure that the latest NVIDIA driver is installed and running.

VM virtualbox ile ekran kartı paylaşımı hakkında bilgisi olan var mı? Aslında diski ayırıp o kısma ubuntu kursam olur herhalde ama olayı tam bilmiyorum. 

banneduser tarafından 01/Tem/20 09:59 tarihinde düzenlenmiştir

ride or die..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

ikinci işletş sistemine nvidia değil de vmvare nin ekran kartı driver ını kurman gerekiyor olabilir mi

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

@banneduser düşünürsen jetson nano var elimde hiç açılmamış set halinde satayım sana :D

tahribat.com a can feda
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

ikinci işletş sistemine nvidia değil de vmvare nin ekran kartı driver ını kurman gerekiyor olabilir mi

yok hocam onu kullanıyor da işte kullanmaması lazım .d PCI passthrought diye bir yöntem varmış. Galiba onunla çözücem. işlemci de destekliyor.

https://www.reddit.com/r/linux_gaming/comments/4uorgb/running_windows_10_in_virtualbox_sharing_graphics/

ride or die..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek
    yawuz bunu yazdı

@banneduser düşünürsen jetson nano var elimde hiç açılmamış set halinde satayım sana :D

eyw hoocam heheh bayağıdır aklımda var aslında hocam fiyat nedir

ride or die..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

cloud açtımı tr a?

Kredi kartı tanımladıktan sonra bölgenizde henüz işlem yapılamamaktadır diyor bende.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek
    janni bunu yazdı

cloud açtımı tr a?

Kredi kartı tanımladıktan sonra bölgenizde henüz işlem yapılamamaktadır diyor bende.

hocam bende o yazmadı ama gpu için kota isteyince vermiyor. 48 saat sonra deneyin diyor. Yarın tekrar deniyecem. Azure dan linux hesabı oluşturdum ama onda gpu seçeneği bulamadım.

ride or die..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

nvidia 90 gün denemeli vistual gpu hizmeti sunuyora ama kullanmak için şirket maili istiyor. Bu nasıl oluyor anlamadım. KVM veya Citrix Xen veya horizon ile kullanılabiliyor. Yani KVM veya Citrix ile beleşe kullanılabilir ama izin verme sistemi var herhalde.  

https://www.nvidia.com/en-us/data-center/resources/vgpu-evaluation/

ride or die..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek
    banneduser bunu yazdı
    yawuz bunu yazdı

eyw hoocam heheh bayağıdır aklımda var aslında hocam fiyat nedir

logi 720p webcam + jetson nano + güc kaynağı + 32gb sd kart + usb c kablo şeklinde set. Galiba en ucuz openzekada, ciddi sitelerde bulduğun en düşük fiyatın 50-100 lira aşağısına bırakırım.

Düzenleme: 2 tane lazımsa kendi kullandığımı da verebilirim. Performans gerektiren bir işlem yapmadım ama 2 aydır kullanıyorum, kek çırpmadım tabii.

yawuz tarafından 01/Tem/20 19:34 tarihinde düzenlenmiştir

tahribat.com a can feda
Toplam Hit: 941 Toplam Mesaj: 9
virtual machine isaac google cloud platform nvidia