Google HTC'yi Satın Aldı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bir süredir konuşulan bir olaydı sonunda aldılar sanırım. Yarın HTC büyük bir açıklama yapacağını duyurmuş. Ayrıca borsadaki hisseleri askıya alınmış.

Tahminim Google, Motorola'ya yaptığı gibi patentlerini alıp isim hakkını satacaktır 1-2 yıl sonra. Google için önemli kısım sanal gerçeklik kısmı. HTC sanal gerçeklik konusunda cidden sağlam işler çıkarıyordu.

http://www.bbc.com/news/business-41330814

http://www.androidpolice.com/2017/09/20/google-acquisition-htc-announced-tomorrow-trading-halted-taiwan/

https://www.theverge.com/2017/9/20/16339618/google-htc-asset-acquisition-close-rumor

Zorla batırdı kendini HTC. Android çıkmadan önce kimse ismini bilmezdi saçma sapan kızaklı Windows Mobile telefonlar üretirdi. Android sayesinde tanındı. Hatta ilk Android telefonu üreten firmada HTC'dir. Metal kasalı telefonları tasarım olarak çok iyiydi. Çift kameralı HTC Evo 3D'yi çıkarmışlardı adamlar taa 2011'de.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

1.1 milyar dolara akıllı telefon kısmını satın aldılar an itibariyle. Fabrikalar HTC'de kalacak. Patentler ve marka ismi Google'a geçti.

mkyb tarafından 21/Eyl/17 12:42 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

" Android çıkmadan önce kimse ismini bilmezdi saçma sapan kızaklı Windows Mobile telefonlar üretirdi"

ne günlere kaldık, zamanında her modelde ortaya şimdi 5/10 yılda göreceğimiz yenilikler koyan firmalar battı gitti, milletin maskarası oldu

black implies white, self implies other, life implies death.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı

Zorla batırdı kendini HTC. Android çıkmadan önce kimse ismini bilmezdi saçma sapan kızaklı Windows Mobile telefonlar üretirdi. Android sayesinde tanındı. Hatta ilk Android telefonu üreten firmada HTC'dir. Metal kasalı telefonları tasarım olarak çok iyiydi. Çift kameralı HTC Evo 3D'yi çıkarmışlardı adamlar taa 2011'de.

Valla hocam merakimdan soruyorum bu senin kendi cümlenmidir yoksa bir yerden haber değeri var diye copy paste mi yaptın.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ben yazdım. Yalan mı ? Android öncesinde Türkiye'de kimsenin ismini bilmediği resmi satışı bile olmayan bir markaydı. Hoş son zamandada aynı şekilde mağazalarda satışı yoktu. İnternetten alınabiliyordu.

Ha sen kimse bilmiyordu kısmını dünya çapında kimse bilmiyordu diye anladıysan ona bir şey diyemem.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı

Ben yazdım. Yalan mı ? Android öncesinde Türkiye'de kimsenin ismini bilmediği resmi satışı bile olmayan bir markaydı. Hoş son zamandada aynı şekilde mağazalarda satışı yoktu. İnternetten alınabiliyordu.

Ha sen kimse bilmiyordu kısmını dünya çapında kimse bilmiyordu diye anladıysan ona bir şey diyemem.

Tabi hocam sende haklisin. Ben biraz duygusal girdim belkide 2007 dan beri htc kullanıcısıyım windows phone ile başladim o yuzdendir.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

HTC'nin bir takdir ettiğim tarafı Microsoft, Windows Phone 8 çıkınca WP 7 telefonlara desteği keseceğiz açıklamasından sonra HTC bootloader kilidini kaldırmıştı Windows telefonlarında. Böylece Android yüklenebiliyordu telefonlara. Hatta XDA forumdaki elemanlar iyice çoşup tek cihazda hem Android hem Windows kullanmayı yapmıştı. Telefon açılışta hangi işletim sistemiyle açılsın diye soruyordu.

Bu olayı yıllar sonra Xiaomi yaptı. Onlarda artık Google tepki mi gösterdi ne yaptı bilmiyorum ama devamını getirmedi.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

türkiyedeki insanların almaması, adamlarında "türkiyede satılmaz" diye türkiye pazarına girmemesi aleti kötü yapmazki ? oneplus ta türkiyede satılmıyo ve adı sanı duyulmamış marka, bok gibi mi şimdi ? ya da xiaomi yi düşünelim yine tr de resmi olarak yok.

black implies white, self implies other, life implies death.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yazdıklarımı bir daha oku. Ben markayı kötüleyen bir yorumda bulundum mu ? Markanın bilinmediğinden bahsettim. Saçma sapan kelimesine takıldıysan evet Windows Mobile (Phone değil) cihazları işletim sistemi yüzünden rezaletti. 

Bununla ilgili son mesajım dahada uzatmaya gerek görmüyorum. 

Toplam Hit: 1193 Toplam Mesaj: 9
htc