folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Google Resim Arama Yeniliği

Google Resim Arama Yeniliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    syklops
    syklops's avatar
    Erkek

Hacılar, google resim arama olayında yenilik getirmiş, r10 daki konuyu alıntılıyorum, google un kendisinide bunu yayınlamış, yorumlar alalım

istedim.

Google bir süredir görsel arama sonuç sayfasının yeni arayüzünü test ediyor. Yeni arayüzde görsel sonuçlarında bir resmin üzerine tıkladığınızda resmin ait olduğu sayfaya yönlendirme yapılmıyor.

Sonuçlardan bir görsele tıklandığında arama sayfasından çıkmadan görselin daha büyük bir halini ve görsel bilgilerini koyu bir arkaplan üzerinde gösteriyor.

Burada 3 tane seçenek çıkıyor isterseniz görselin bulunduğu siteyi ziyaret edebilir ya da siteye hiç girmeden orijinal görseli görüntüleyebilirsiniz. İsterseniz de görsel ayrıntılarına tıklayarak görsel bilgilerinin yer aldığı aynı görselin diğer boytları ve ya benzerlerinin yer aldığı "görselle arama" sonuçlarına da gidebilirsiniz.

Bu yeni arayüz daha kullanıcı dostu fakat resim sonuçları üzerinden sitesine ziyaret çeken site sahipleri bundan hiç hoşnut kalmayabilir. Çünkü kullanıcı siteye hiç girmeden resmin orijinal halini görüntüleyebiliyor ve bu da site sahipleri için trafik kaybı demek.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

yandex aylardır yapıyordu zaten google'ninki araklama olmuş

http://f1301.hizliresim.com/15/s/j9sw0.jpg

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

şu an TR' de bu uygulama yok resim üzerinden halen hit geliyor ancak bu sistem geldikten sonra illaki kayıp olur kayıpları minimuma indirmek için watermark ve resim üzerinde qrkod kullanımı akıllıca olacaktır...

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

ben kendimi bildim bileli öyle zaten. :/

. . .. . ... .
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    syklops
    syklops's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

şu an TR' de bu uygulama yok resim üzerinden halen hit geliyor ancak bu sistem geldikten sonra illaki kayıp olur kayıpları minimuma indirmek için watermark ve resim üzerinde qrkod kullanımı akıllıca olacaktır...

hocam biraz daha açar mısın, bu watermark resmin üzerinde site ismi falan yazılıyor o değil mi, birde qrkod la ilgili sanırım erotik makale yazmıstı

ama tam olarak mantık nedir? 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek
    Buremba bunu yazdı

ben kendimi bildim bileli öyle zaten. :/

Yanılıyor olamayız değil mi? Yaklaşık 1-2 yıldır böyle bu :/

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

resmin üstüne imzada atsan orjinal bir resimde olsa bu servis uygulanırsa siteye hit çok azalır  :/

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    syklops bunu yazdı
    sRcN bunu yazdı

hocam biraz daha açar mısın, bu watermark resmin üzerinde site ismi falan yazılıyor o değil mi, birde qrkod la ilgili sanırım erotik makale yazmıstı

ama tam olarak mantık nedir? 

resmin üzerine sitenin adını yazar, abartıp o an çekildiği ip yi ve hangi tarayıcının arakladığını da yazdırabilirsin, unregistered şeklinde :D

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exception
    exception's avatar
    Erkek

farklı mıydı? ben mi kaçırdım?

exception tarafından 24/Oca/13 19:22 tarihinde düzenlenmiştir

A man may be born, but in order to be born he must first die, and in order to die he must first awake.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    syklops
    syklops's avatar
    Erkek
    exception bunu yazdı

Ben bir kere bile bu yeni özelliğe rastlamadım, r10 da konusu açılmış, benide yakından ilgilendiriyor, saatlerce emek verdiğim bir siteme hit 

tamamen resimlerden geliyor.Chrome, opera, firefox falan denedim hepsinde normal resim araması, bir kere bile denk gelmedim.Sen ne zamandan

beri böyle kullanıyorsun hangi tarayıcıda

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exception
    exception's avatar
    Erkek
    syklops bunu yazdı
    exception bunu yazdı

Ben bir kere bile bu yeni özelliğe rastlamadım, r10 da konusu açılmış, benide yakından ilgilendiriyor, saatlerce emek verdiğim bir siteme hit 

tamamen resimlerden geliyor.Chrome, opera, firefox falan denedim hepsinde normal resim araması, bir kere bile denk gelmedim.Sen ne zamandan

beri böyle kullanıyorsun hangi tarayıcıda

google 'ın o eski düz xp klasik havalarında olduğu arayüzden sonra ki geçişten beridir böyle bu. sanırım en az 2,5 yıl. eğer yanılmıyorsam.

edit: sanırım farklı şeylerden bahsediyoruz, bilmiyorum.

exception tarafından 24/Oca/13 19:23 tarihinde düzenlenmiştir

A man may be born, but in order to be born he must first die, and in order to die he must first awake.
Toplam Hit: 1123 Toplam Mesaj: 11