Google Web Sitesini İndexlemiyor ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

Arkadaşlar merhaba,

9 gündür, 399 sayfalık yeni açtığım web sitesinin sadece 15 sayfası google tarafından indexlenmiş durumda. Geri kalan sayfalara hariç bırakıldı diyor.

İnternette bir çok yerde araştırdım, google bile doğru düzgün net cevap vermemiş. 

Bu konuda bilgisi yada tecrübesi olan arkadaş var mıdır ?

Yapmam gereken birşey var mı ? Nasıl bu indexleme olayını hızlandırabilirim.

URL Denetimini kullandım, sitemap yolladım ama öyle çakılmış duruyor.

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

hocam adresi pmle.bi bakayim

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

https://www.tahribat.com/forum/tum-hitlerin-yandexden-gelmesi-245666

aynısı banada oldu hocam google indexlemedi yandex ise çok iyi indexledi. 1-2 ayar yaptık

27 nisan

7 haziran

görüldüğü üzere değişen birşey olmamış, yandex de anahtar kelimede 1.sıradayım google da yokum aq.

PanxeR tarafından 07/Haz/20 19:54 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    syklops
    syklops's avatar
    Erkek

hariç bırakıldı ya tıklayıp ta hangi nedenlerden dolayı hariç bırakılıdığının ekran kaydını da koyabilir misin 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

Elle ekle siteleri. Hata verirse sebebine bak

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo
    syklops bunu yazdı

hariç bırakıldı ya tıklayıp ta hangi nedenlerden dolayı hariç bırakılıdığının ekran kaydını da koyabilir misin 

buyur hocam

...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    syklops
    syklops's avatar
    Erkek

Hacım şimdi aman aman bu işin uzmanı değilim ama siteyi yeni mi kurdun bilmiyorum ilk olarak gözüme çarpan şey şu, linklerini seo uyumlu yapsan güzel olur. Yani;

https://www.messerental.com/index.php?page=rental-items&product=video-wall-display-screen-rental-for-exhibition-and-events&pid=2&pgid=2

bunun yerine şöyle olsa https://www.messerental.com/product/video-wall-display-screen-rental-for-exhibition-and-events

bence daha iyi, sonrasında ana site ingilizce ona coğrafi hedefleme yapsan, bu tr sayfalarını da coğrafi hedefleme olarak Türkiye seçsen... 

Sonra, sitende sitemap var mı yok mu göremedim, Google search console ekli misin onu da bilmiyorum, ekli değilsen search console siteni kaydet, sonra sitemap gönder... 

Sonra da zamanla indexler, epey zaman geçip indexlemiyorsa yine bir bakmak lazım. 

Konuya srcn falan gelirse oda bir şeyler söyler tahmin ediyorm 

Düzeltme: 4 gündür epey yoğundum kafa biraz gitmiş :) search console da olmasan bu verileri göremezsin, sitemap gönderdiğini de yazmışssın. Ben bi uyusam iyi olacak...

syklops tarafından 07/Haz/20 22:52 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Bu pandemi muhabbetine birçok çalışanı sene sonuna kadar evden çalıştıracağını duydum.

Ondan dolayı da birçok google servisi eskisine nazaran yavaş çalışıyor hocam, özellikle indexleme ve sıralama faktörleri.

O yüzden beklemekten başka çare yok şimdilik.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

Yeni açtığın sitenin hepsini index alması 2-3 haftalık bir süreyi bulabilir hatta bu süre uzayabilir bile.

Hızlı index alabilmek için öncelikle o linkleri bir yönlendirici üzerinden farklı IP ile ziyaret et.

Ayrıca o link yapıları nedir öyle bence index almadan önce link yapını bi değiştir.

Sitemap'ı günlere ya da türlerine göre parçala (urun.xml, sayfa.xml, gorsel.xml vb.)

Daha yapılacak eminim bir çok şey vardır ama ilk bakışta göremiyorum incelemek lazım.

Detaylı bir PM atarsan bakmaya gayret ederim. 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sadakat
    Sadakat's avatar
    Erkek

https://twitter.com/googlewmc/status/1267902877768601601

Haziranın başından beri index sorunları var. Google da doğruladı. Güya google sorunu çözmüş ama birçok kişi hala index alamıyor

Sokaklar kedi, köpek, çocuk doğurmaz!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

İncelemeler sonucu Herkesin ortak cevabı beklemek ve zamana birakmak oldu. 
    ayni problem ile karşılaşan arkadaşlar olursa, beklemekten baska çare yok gibi duruyor. 

...
Toplam Hit: 1205 Toplam Mesaj: 11
seo hariç bırakıldı