folder Tahribat.com Forumları
linefolder Html - CSS - XML - JavaScript - Ajax
linefolder Görme Engelli Kardeşlerimiz İçin Bir Sitenin Arayüzünü Çevirmem Lazım. Javascript Tabanlı Ücretsiz Yazı Okuma Api?

Görme Engelli Kardeşlerimiz İçin Bir Sitenin Arayüzünü Çevirmem Lazım. Javascript Tabanlı Ücretsiz Yazı Okuma Api?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Kullanıcılar JAWS yüklemeden tek bir sayfanın javascript ile sesli okumasını sağlayan ücretsiz bir servis var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Yapmak istediğim şey, bağlantılar dolu sayfa açıldığında baştan itibaren sayfanın javascript ile otomatik olarak okunması.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam yardımcı olayım ben hemen pm ile numaramı gönderiyorum. Yarın 13.00 da başlayabiliriz. Hatta yapılacak işlemi söylerseniz ben kodları yazıp size sayfayı teslime edebilirim

EDİT 

Kendin yapmak istiyorsan hocam ,
     Şöyle bir kütüphane var kullanmak istersen https://github.com/IonicaBizau/text-to-speech-js
    Birde Google WebSpeech Api var onu da kullanabilirsin

MhmdAlmz tarafından 04/Eki/16 23:52 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

Hocam yanlis hatirlamiyorsam chromeda boylebir ozellik var.

Otomatik butun sayfayi ve istedigin alanlari baglantilari sana okuyor.

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    palin
    palin's avatar
    Erkek

Merhabalar hocam,
    Proje tam olarak ne işe yarayacak? kullanıcıya herşeyi okutabilirsin baştan sona ama interaktif olmadığı sürece sitedeki dökümanlar falan mı okunacak? Eğer sürekli bir kullanıcı olacaksa, JAWS yerine ücretsiz olan ekran okuyucular var, bir API den daha kolay çalışabilir.
    http://nvaccess.org/

Not: Şu Rich Text Area mıdır nedir sevmedim. Mesaj yazana kadar canım çıktı. ;)DrKill bunu yazdı

Kullanıcılar JAWS yüklemeden tek bir sayfanın javascript ile sesli okumasını sağlayan ücretsiz bir servis var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Yapmak istediğim şey, bağlantılar dolu sayfa açıldığında baştan itibaren sayfanın javascript ile otomatik olarak okunması.

Toplam Hit: 1180 Toplam Mesaj: 4
görme engelli web sitesi ihtiyaçları