folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Görme Engelliler İçin Göz Olan Uygulama

Görme Engelliler İçin Göz Olan Uygulama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

Selamlar,

Uygulamaya internette gezinirken denk geldim hoşuma gitti belki etrafınızda görme engeli olan vatandaşlar olabilir onlarla paylaşabilirsiniz diye düşünüp konu açtım sanırım şuan(uygulamayı telefonuma kurmadım çünkü android kullanıcısıyım) tek dezavantajı ingilizce olması fakat ingilizce bilen görme engelli vatandaşlar için süper bir uygulama diye düşünüyorum  : 

https://www.youtube.com/watch?v=XMdct-5bERQ

Apple store adresi : https://itunes.apple.com/us/app/aipoly-vision-sight-for-blind/id1069166437?mt=8

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Akıllı telefonların engelli insanlara faydası çok büyük. 

https://www.youtube.com/watch?v=8v_JhwjLako

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Çok teşekkür ederim. Daha bir iki hafta olmadı. Böyle bir projeden bahsediyorduk :))

ilk işim bunu indirmek kendisine. bunun yazı okutan versiyonunu istiyordu hatta. İngilizceyi de bilmiyorlarsada öğretiriz  :)

Bu tip bir uygulama için kullanılan programlama hangisi. Yani hangi teknolojiler kullanılıyor. 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Merhaba @futurist,

Yazi okuma konusunda deneyebileceginiz bazi uygulamalarin adlarini vereyim: KNFBReader, Text detective, Office lens... Daha cok var, ihtiyaciniz olan herhangi bir konuda lutfen ulasin, yardimci olmaya calisirim.

Twitter: @CanKirca
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    CanKirca bunu yazdı

Merhaba @futurist,

Yazi okuma konusunda deneyebileceginiz bazi uygulamalarin adlarini vereyim: KNFBReader, Text detective, Office lens... Daha cok var, ihtiyaciniz olan herhangi bir konuda lutfen ulasin, yardimci olmaya calisirim.

Çok sağol. kendisine ileteceğim. Çok araştırmacı biri ama telefonu kaldırırmı bilmiyorum. Görme engelliler için özel apple ın bir telefonunu kullanıyor. Ama markasını bilmiyorum. 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
Toplam Hit: 1019 Toplam Mesaj: 5
uygulama ama görme engelliler