Gözlerim Yaniyor...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byeren
    byeren's avatar
    Erkek

s.a müridler 1 gün uykusuz kalsam veya erken kalksam gözlerimin için gün boyu yaniyor ve sürekli oluyor bu yanma pek fazla pc başında da durmuyorum

bu yüzden başına gelen ve bunla ilgili cözüm yolu bilen bir mürid varmidir ?

asdasdsa
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

Göz yanmalarının farklı sebebleri olabilir uykusuzluk alerjik bir yapıya sahip olma ağlama gibi.

Eğer sürekli gözlerinizde yanma varsa ve buda sizi son derece rahatsız ediyorsa mutlaka uzman bir hekime başvurmanızı tavsiye ederiz

Göz yanması ve tedavi yolları hakkında şimdi sizler için detaylı bilgilere geçiyoruz

Gözlerdeki katılgan doku yanmaları, da­ha çok kış mevsiminde görülür, özellikle gü­neşin, kar tabakası üzerinde yansıması tehli­keye yol açabilir.
    Kar körlüğü, göze kum kaçmış gibi bir hisle başlar; bunu ışıkta gözleri acamama hali izler. Bazen göz kapaklarında ödem de gö­rülür

Göz Yanmaları ve Tedavisi

36 ile 48 saat arasında, karanlık veya loş bir yerde gözlerinizi dinlendirin. Soğuk su emdirilmiş pamukla göz kapaklarına kompres yapın. Göz doktorunun tavsiye­si olmadan, kesinlikle damla kullanma­yın. Ağtabakanın tehlikeye maruz kalma­ması için, kara camlı gözlük olmadan, hiçbir ışığa bakmayın.

Göze kaçan yabancı cisimler (sinek, toz, kurum) çok rahatsız edici olmakla birlikte, kolay çıkartılır. Zorlanmadan erişilecek yer-deyse, mendilin ucuyla veya kompresle çıkartılabilir. Pamuk kullanmayın; çünkü zerrecik­leri sıkıntıyı daha da artırır. Cismi çıkartamazsanız, ısrar etmeyin; çünkü göze saplana­bilir ve göz doktoruna gitmek gerekir.
    Parçalanıp dağıtabilecek malzeme karşı­sında çalışanlar, daima koruyucu gözlük kul­lanmalıdır.

ne diyon?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

patatesi halka şeklinde kes gözlerinin üstüne yerleştir 10-15 dakika dursun..

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byeren
    byeren's avatar
    Erkek

Daniel-Koo : hocam cok saol bilgilendirdigin için benimkide içinde sanki kum gibi göz kapaklarim kendiliginden kapaniyor kapayip actigimda düzeliyor gibi oluyor tekrar yanma hissi aliyorum ayriyeten bahsettigin gibi 24 saat uyku iyi geliyor ertesi gün agri fln kalmiyor da bunu kesin kalici sonucu olmayacakmi bir gün uykusuz kalsam hep mi yanacak : (

yanak : Patetesi daha cok gözü kaynak aldiginda uygulanıyor diye biliyorum ama deneyecem hocam

asdasdsa
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

byeren bunu yazdı:
    -----------------------------

Daniel-Koo : hocam cok saol bilgilendirdigin için benimkide içinde sanki kum gibi göz kapaklarim kendiliginden kapaniyor kapayip actigimda düzeliyor gibi oluyor tekrar yanma hissi aliyorum ayriyeten bahsettigin gibi 24 saat uyku iyi geliyor ertesi gün agri fln kalmiyor da bunu kesin kalici sonucu olmayacakmi bir gün uykusuz kalsam hep mi yanacak : (

yanak : Patetesi daha cok gözü kaynak aldiginda uygulanıyor diye biliyorum ama deneyecem hocam

-----------------------------

biliyorum hocam aynı dertten bende muzdaripim işe yarıyor ayrıca odada sigara içiyorsan iyice havalandır küllüğü falan pencere kenarına koy havalandır odayı..

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diCk
    diCk's avatar
    Erkek

Cigarayi içiyon içiyon veriyon misinenin gözüne dimi:=

FuCk yOu System..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ben demlik poşetlerini yada patates koyarım. Günde 20 saat kadar bilgisayar başında olmamı gerektiren bir işim olduğu için benim de sürekli yanmaları oluyor. Ama çay ve patates çok iyi çözüm denemeni öneririm.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

doktora görün, muhtemelen göz kuruluğu vardır bendeki gibi.

. . .. . ... .
Toplam Hit: 4735 Toplam Mesaj: 8