Grafik İle İlgili Bir Kaç Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek

Hocalar şimdi ben bir abinin ricasıyla bir işe kalktım ama bir türlü altından kalkamadım.

Bu abi ithal çatal bıçak takımı getiriyor ve bunları burda altın ve gümüş kaplıyorlar.Onların istediği çatal ve bıçakların birebir ölçüsünde etiket basıp sadece işlemeli yerler yada işleme hariç diğer yerleri kaplamak.Bu etiketler istenmeyen yerleri kapatarak kaplanmasını engellemek. Ben bu etiketler için gerçek ölçülü etiket nasıl yapabilirim.Photoshop yada autocad gibi programları kullanarak yapılabilirmi ?

Olduğu kadar , Olmadığı kader ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

etiket derken ? biraz daha açar mısın 

ne diyon?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek

Örneğin alttaki resimde kabarık yerler altın kaplama içeride kalan yerler kaplama olmayacak.Kaplama yapılan aletin ağzı geniş olduğu için o kabarık yerleri yaparken diğer yerlere altın suyu bulaşıyor ve istenilen yerlerden dışarı taşıyor.Etiket tarzı bir şey ile altın kaplama yapılmayacak yer kapatılacak ve sadece istenilen yer kaplama olcak.Birnevi kalıp gibi bir şey

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

anladığım kadarıyla hemen cevaplayayım corel v.b. vektörel olarak çizim folyoya plotter ile çizdireceksin kaplama olan yerleri boşaltıp kaplama olmayacak yerleri folyo ile kaplayacaksın ki bu kaplama yapan makina zemine kaplama yapmasın daha sonra o folyoyu sökeceksin folyonun kapatmadığı yerler kaplanmış kapattığı yerler kaplanmamış olacak. Bunun için corelde o desenin aynısını çizmeli bierbir ölçülerde reklamcılarda beyaz folyo üzerine plotter ile çizdirmelisin ;) Doğru anladıysam bu şekilde olmalı bende asit oturtma için bi mermer fabrikasına bol bol harita çizip folyo gönderirdim :) 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
Toplam Hit: 1244 Toplam Mesaj: 6