folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Green Card Lottery

Green Card Lottery

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek

green card çıkarsa 1 sene kadar vize alma işlemleri başlıyor loto çıksa dahi hemen gidemiyosunuz konsolosluk size tarih veriyo ondan sonra o tarihe kadar sağlık belgesi burdan aldığınız sertifikaları falan istiyolar sonra konsoloslukta mülakata giriyosunuz ordaki görevli onay çıkarsa pasaportnuzu abdye yolluyolar 2 hafta içinde vizesi basılmış olarak evinize geliyor bundan sonra 1 sene içinde abdye giriş yapmanız lazım ama gittiğinizde havaalanındada ufak çaplı bir mülakata giriyosunuz ordanda vize çıkarsa adye giriş yapılıyor.

ama konsoluslukta sizden istenen en önemli şey oraya gittiğinizde kalacağınız adres çünkü abdye giriş yaptıktan sonra sosyal güvenlik numaranız o adrese geliyor ki bu numara olmadan hiç bir işlem yapamazsınız abdede ehliyet almanız araba alamanız işe girmeniz bankada hesap açmanız için gerekli olan tek şey bu numara.

green cardın faydaları ise abdede ömür buyu oturma ve çalışma izini sağlaması sizi oradaki vatandaşlardan ayıran tek şey seçimlerde oy kullanamazsınız.5 yıl sonrada çifte vatandaşlık hakkı doğar ama bunu 6 aya indirebilme şansınız var oda amerikan ordusuna katılmak :)

2 sene önce bende başvurmuştum ama çıkmadı baya bi araştırma yapmıştım...

l enfer c est les autres Sartre ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    detay
    detay's avatar
    Erkek

Bana arkadaşımın gönderdiği bir mail i paylaşıyorum belki yardımcı olabilir

Komutanlar merhaba,
    Bazi arkadaslar Amerika icin green kart basvurusunu hangi web sayfasindan yapabileceklerini sormuslardi.
    Asagidaki web sayfasindan bas vurabilirsiniz. Bildiginiz gibi green kart basvurusu tamamen ucretsizdir, sahte web sayfalarina para kaptirmamanizi oneririm. Amerikanin resmi web sitelerinin domain uzantisi "gov" dur. Sonu gov ile bitmeyen web sayfalarina green kart basvurusu yapmak bence risklidir, para kaybi acisindan.

2012 basvurusu gecti, 2013 icin Ekim 5- Kasim 2, 2011 tarihleri arasinda bas vurmaniz gerekmektedir.

Web sayfasi asagida:

bu yukardaki adresten de asagidaki web sayfasina ulasabilirsiniz,

Ingilizce bilmeyenler asagidaki Turkce web sayfasina bakabilirler

dikkat ederseniz adreslerdeki domainler hep "gov" ile bitiyor.

Selamlar
    Halis

maaasebeci....
Toplam Hit: 3123 Toplam Mesaj: 23